• Novinky
 • Fotogalerie
 • Přihlášky
 • Pořádáme
 • Tréninky
 • Závody
 • Kontakt
 • Oddíl orientačních sportů
  TJ Spartak Vrchlabí

  Oddíl orientačních sportů TJ Spartak Vrchlabí

  Novinky:  Jarní skály - Kost (16. 3. 2013)
  První nadšenci už mají za sebou první letošní závody bez prkýnek na nohou - v sobotu se za slunečného, ale mrazivého počasí proběhli v Českém ráji okolo hradu Kost: D10 - 1. Gábinka Matoušová, D14 - 1. Marťa Waňková, H21B - 2. Adam Waněk, 5. Afťa Polák, H10 - 4. Mates Štregl, D12 - 5. Zuzka Štreglová.
  MS v LOB - Ridder, Kazachstán (5. - 10. 3. 2013)
  Helča Randáková byla jednou z českých reprezentantek na právě uplynulém světovém šampionátu v Kazachstánu. Připsala si 6. místo ze štafety, kterou rozjížděla, 15. místo z klasiky s hromadným startem a 16. příčku z middle - celkově zajela nejlépe z našich žen. Gratulujeme! Mnohé si můžete přečíst na stránce LOB a Ski-O reprezentace.
  Krkonošská 70 (2. 3. 2013)
  V sobotu se za slunečného počasí jela Krkonošská 70 a mezi účastníky bylo i družstvo "OB Vrchlabí": Jelen, Afťa, Ivan, Míra a Hančik. Jak píše Jelen: "Vítěz jel 3:38, my jsme byli na 35. místě s časem 4:50, celkem bylo 100 družstev na 70 km trase." Výsledky naleznete zde.
  MČR na krátké trati a MČR dvojic v LOB - Vlachovice (23. 2. 2013)
  Po pátečním sněžení, při sobotním sněžení a za větrného počasí vyjelo na mistrovskou krátkou trať na Vysočině téměř 300 závodníků, našim se závody vydařily: Petra Hančová zvítězila o více než 7 minut v kat. D17, Ondra Starý byl 3. v kat. H17, zaostal minutu a půl za vítězem, Míra Kubát zajel 3. čas v kat. H45. Odpoledne postavili naši úspěšní dorostenci Petra a Ondra smíšený tým a velmi pohodlně zvítězili v kat. H18, Pavel Starý a Míra vybojovali 2. místo v kat. H90. Gratulujeme!
  ME dospělých, MS juniorů a ME dorostu v LOB - Madona, Lotyšsko (12. - 17. 2. 2013)
  Helča Randáková a dorostenka Petra Hančová reprezentovaly Českou republiku na Mistrovství Evropy v lyžařském OB, akce proběhla v minulém týdnu v Lotyšsku za účasti více než 500 lobařů. Helče se v konkurenci dospělých výsledkově příliš nedařilo, týmový sprint, middle, klasika s hromadným startem a sprint jí přinesly umístění většinou ve třetí desítce; českou dámskou štafetu na závěr šampionátu rozjížděla a bylo z toho pěkné 5. místo. Petra Hančová si v utkání dorostu vedla výborně: 6. místo z middlu a ze sprintu, 10. místo z klasiky a výborný výkon ve štafetě mezi juniorkami - to je pouze strohý výčet, ale naše velká gratulace! Více si přečtěte na webu LOB: zde.
  Krakonošův trek (16. - 17. 2. 2013)
  Rozpis závodu naleznete zde.


  Koenig Ludwig Lauf - Německo (3. 2. 2013)
  Skupinka vrchlabských lyžařů - Jelen, Afťa, Leoš, Ivan, Míra a Hančik - vyzkoušela další z evropských laufů, tentokrát se vypravili do okolí Garmisch-Partenkirchen v Německu, ale počasí nebylo moc příznivé. Jak píše Jelen: V sobotu nám ráno před startem pro nedostatek sněhu zrušili 50 km volně, tak jsme se (Afta, Leoš, Ivan, já) na neděli přehlásili z 25 km na hlavní závod 50 km (nakonec zkráceno na 42 km, bylo v televizi). Vzhledem k mírnému profilu trati jsme i my jeli většinu trati soupaž. Stoupací vosk na lyže jsme si ale dali, přeci jen tam pár kopečků bylo, největší hned po startu, jela se dvě kola. Byl to pro naši OB skupinu již čtvrtý závod z nejvyšší soutěže WORLD LOPPET. Příští rok, dle možností, zkusíme další. Výsledky naleznete zde.
  ČP LOB krátká, NLOB a MČR+Veteraniáda na klasické trati - Vrbno pod Pradědem (19. - 20. 1.)
  Necelé dvě stovky O-lyžařů se utkaly na prvních letošních LOBech. Se sněhem to bylo hraniční, ale sezóna byla zahájena: v D17 kralovala Péťa Hančová, na krátké trati vyhrála o parník, Tomáš Kubát v H14 byl 3., Ondra Starý také 3. v H17, Míra Kubát byl na 2. místě v H45. Historicky první český noční LOB v blízkosti města Vrbna vyhrála v D17 opět Petra a zase o parník, Míra zvítězil v H45, Tomáš a Ondra si zopakovali svá umístění z dopoledne, v H20 byl 4. Adam Waněk. V neděli na mistrovských klasických tratích Péťa ještě navýšila náskok a dojela si pro svou první letošní zlatou medaili, Ondra získal stříbrnou medaili, Míra dojel 5. a Tomáš s Adamem obsadili ve svých kategoriích 7. místa.
  Kufrování s Krakonošem (30. 12.)
  Pozvánka zde, výsledky zde, fotky od p. Jiřího Nováka zde.
  Vyhlášení nejlepších o-sportovců 2012 - Pardubice (1. 12.)
  Naše stálice na orientačním nebi Petra Hančová završila úspěšnou sezónu: na slavnostním večeru O-gala byla vyhlášena jako nejlepší LOB dorostenec. Helča Randáková v anketě obsadila 2. místo mezi dospělými. Gratulujeme!
  Mini soustředění - Bubákov (24. - 25. 11.)
  Od Helči: V sobotu dopoledne jsme vyrazili s téměř plnou polní pěšky na Bubákov. S sebou jsme nesli věci na převlečení, spaní a částečně i občerstvení a nezapomněli jsme ani na hůlky, které nám pomohly zdolat nejeden kopec. U Sváti jsme zakotvili, rozdělili se do skupin a pokojů, a pořádně se posilnili na odpolední výlet. Starší s Helčou neváhali a pustili se rovnou na Žalý, kde nás čekal nádherný pohled nad inverzí, a pak směrem na Rovinku, kde se někteří posilnili i palačinkou, a naším cílem byla Šeřínská skála. Naše tempo se postupně stupňovalo a na zpáteční cestě za tmy jsme už skoro běželi. Početnější skupinka mladších dětí s Evou překonala také hranici inverze a po horní Velbloudce dorazila na Rovinku a posilněni horkou čokoládou se těšila na návrat na chatu. Po večeři už skupinky začínaly rýmovat a vymýšlet básničky, což byl jejich první soutěžní úkol. Večerní soutěžení všechny tak rozproudilo, že se nikomu nechtělo do spacáků. V neděli jsme posnídali a připravili se na další tréninkový výlet. Skupinka mladších šla prozkoumat mlhu na Žalý a starší seběhli do Herlíkovic, vyšlápli na Strážné, opět dolů kolem kostelíka do Herlíkovic a po žluté kolem pramenišť na Velbloudku. Někteří s hůlkami vyšli až na Žalý a zjistili, že tentokrát se nad inverzi nedostanou. Výborné kuřátko k obědu a hurá na úklid. Víkend utekl tak rychle, že se nikomu ani nechtělo domů. Samozřejmě opět jsme vyrazili pěšky. Tady jsou povedené básničky našich skupinek (až se zadaří, budou i fotky): Děvčata mladší – Blondýny z posledního pokoje: Bětka krátké vlasy má, na zelenině si pochutná. Áďa spadla na palici, přitom jedla brokolici, Agátka se tomu chechtá, protože ji Zuzka lechtá. Gabča běhá po lese, Valentýnka směje se. Chlapci mladší: Jmenuji se Matyáš, nejlíp jde mi fotbal, tak dobrej je tým náš, že vždy všechno vyhrál. A já jsem Bert, umím počítat a číst, já jsem totiž Bert inteligent. Já jsem Adam Kecko, já jsem malý děcko. Starší dorost: Já jsem Bára veliká, každý přede mnou utíká. Mám ráda koně, mají nos po mně. Mé jméno je Stará Tereza, nohy nemám ze železa. Nosím trička příliš krátká, balit kluky mě moc láká. Já jsem Kačka zvaná Sláma, blonďáky mám strašně ráda. V háji mám já koleno, jsem chytrá jak poleno. Já jsem Tomeš známý chytrák, můj mozek váží metrák, rád všem radím hrozně moc, i když nežádají o pomoc. Já jsem Šušu zvaný ovce, má inteligence se neblíží stovce.
  Běh na Žalý (10. 11.)
  Výsledky ze závodu naleznete zde.
  MČR v horském OB - Moravský kras (3. - 4. 11.)
  Lucka Jebavá ve dvojici se studeneckou Káťou Ducháčkovou závodila na dvoudenním šampionátu v horském OB. Děvčata vybojovala celkové 10. místo v kategorii DD, každá z etap měla cca 20 km. Závod byl díky pozdnímu termínu velmi dobře obsazen, zúčastnila se řada českých reprezentantů.
  17. kolo VčP - PŘEBOR VRL - Brada (3. 11.)
  Jičíňáci tradičně zakončili sezónu posledními VČ závody a my s nimi, tentokrát na Bradech, ve známém terénu a na známé mapě. Nejlepší výsledky žactva: D14C - 1. Marťa Waňková, H10C - 5. Mates Štregl, 6. Bertík Waněk, H14C - 2. Ondra Starý. Přebor letos běžely čarodějnice a košťátko s nejsilnějším pohonem měl Afťa, druhý až necelých 10 minut za Afťou dolétl Hančik a třetí Fido - gratulujeme! Nejrychlejší z žen byla Helča. Kontrol bylo hodně a některé záludné, dost se hledalo. Ti nejlepší měli švédskou mapu bez buzol, někteří barevnou bez cest, někteří plnou výbavu.
  16. kolo VčP - Horní Brusnice (28. 10.)
  S několika centimetry čerstvého sněhu se museli v neděli poprat závodníci na Holubím vrchu - studenecký oddíl se asi na poslední chvíli rozhodl, že bude pořádat LOBy... :-) Nejrychleji se do cíle probrodili tito: D10N - 2. Agátka Knobová, 3. Áďa Randáková, D14C - 2. Marťa Waňková, D18C - 1. Petra Hančová, D21A - 5. Helča Randáková, D21C - 1. Zuzka Kubátová, D35D - 6. Alice Hančová, D45C - 2. Eva Nýdrlová, D45D - 6. Hana Hančová, H10C - 4. Mates Štregl, H12C - 5. Tomík Kubát, H21C - 1. Afťa Polák, 6. Hančik, H45D - 4. Pavel Hanč, H55C - 6. Jindra Knobloch, H65C - 5. Bohouš Zemánek.
  15. kolo VčP - Újezd u Chocně (20. 10.)
  Za slunečného počasí se zázemím na velmi pěkném shromaždišti se odběhly jedny z posledních letošních oblastních závodů, pořádala Choceň na mapě Formanka 1:10 000, v lese to byl běžák v rovinatém rychlém lese. Nejvíc se dařilo těmto: D10N - 1. Agátka Knobová, 2. Áďa Randáková, D14C - 2. Marťa Waňková, H14C - 2. Ondra Starý, D21A - 3. Helča Randáková, H21C - 1. Afťa Polák, 3. Petr Štregl, H65C - 3. Bohouš Zemánek, D55C - 5. Věrka Knoblochová, H10N - 5. Adam Kmecko, H55C - 6. Jindra Knobloch. V soutěži družstev si žáci připsali jeden z nejlepších bodových výsledků a zatím drží výborné 6. místo.
  ČP v MTBO sprint + middle a MČR družstev MTBO - Zubří (13. - 14. 10.)
  Na poslední letošní bajky vyrazila početnější skupina závodníků, hlavně kvůli nedělním družstvům, kde závodily 5ti členné týmy. V sobotu se jel nedřív sprint: H21E - 16. Jelen, D21A - 5. Helča Randáková, D17 - 3. Petra Hančová. Odpoledne pak middle: D21A - 2. Helča, D17 - 1. Petra. V neděli v závodě družstev HDHDH se na start postavilo cca 40 pětic, vrchlabský tým ve složení Petr Štregl, Helča, Afťa, Petra a Jelen byl bohužel disk, Petr na prvním úseku orazil jinou kontrolu.
  14. kolo VčP - Biřička (14. 10.)
  Naopak v rovinatém hradeckém terénu na tradiční Biřičce se běželo v neděli - na mapě Dubinka 1:10 000. Na startu bylo stejně jako v sobotu 600 závodníků a mezi nimi i my: D10N - 3. Áďa Randáková, D45C - 4. Eva Nýdrlová, H10N - 4. Bertík Waněk, 6. Mates Štregl, H18C - 2. Adam Waněk, H55C - 3. Jindra Knobloch, H65C - 4. Bohouš Zemánek.
  13. kolo VčP - Petříkovice (13. 10.)
  V kopcích, v místy zarostlém a podrostlém terénu, mezi kameny a skalkami se běžel sobotní oblasťák za Trutnovem na mapě Chvalečský les 1:10 000. Hlavní kategorie závod absolvovali v rámci přípravného kempu na JMS. Nejen pro děti byly náročné vzdálenosti a stoupání na start a z cíle, ale to už k Petříkovicím tak nějak patří... Nejlepší výsledky: D10C - 4. Gábinka Matoušová, D10N - 2. Áďa Randáková, D14C - 4. Marťa Waňková, D21D - 4. Vlaďka Kutlvašrová, 6. Dana Kubátová, D35C - 5. Andrea Štreglová, H21D - 1. Ruda Kutlvašr, H55C - 6. Jindra Knobloch, H65C - 2. Bohouš Zemánek.
  MČR a Veteraniáda v OB štafet a družstev - Březina (6. - 7. 10.)
  Letos se na start týmového šampionátu postavili jen nejstarší veteráni a také naši dva nejlepší dorostenci v dresu LPU. Mistrovství uspořádali borci z Žabin, zkušený oddíl, přesto se jim chybička vloudila a při sobotních štafetách musela být zrušena hlavní kategorie mužů. Běželo se na mapě Malý lesík 1:10 000, v průběžném čistém lese, místy s krasovými tvary. V neděli poznamenal prestižní týmový závod intenzivní déšť a ochlazení, běželo se na mapě Křtiny 1:10 000. A jak se naší malé skupince vedlo? Sobota: H180 - 4. VRL (Jarda Farář, Tomáš Štregl, Jindra Knobloch) - Jindra finišoval druhým časem na úseku. Petra Hančová běžela skvěle oba dny, ve štafetách v D18 zaběhla na posledním úseku druhý čas a umístila svou štafetu LPU1 na konečné 2. místo (po druhém úseku byly 3 první štafety v půlminutě, nakonec děvčata brala stříbro se ztrátou 48 vteřin na zlaté PHK). Adam Waněk v H18 byl naopak rozbíhajícím v týmu LPU1, předával jako 4. půl minuty za třetím a kluci tak nakonec i zůstali (z 6. místa je tam vytáhl nejlepším časem posledního úseku původně trutnovský Honza Grundmann). Neděle: Obhájci titulu z loňského roku v DH300 - Jarda Farář, Knobloši, Eva Nýdrlová a Tomáš štregl - tentokrát obsadili 6. místo, nejlépe běželi na svých úsecích Jarda a Eva. Petra a Adam se sešli v týmu LPU1, v DH18 běželi napínavé dva poslední úseky: Petra kolík přebírala na 5. místě, druhým časem úseku družstvo vytáhla na 3. místo, ovšem s malým náskokem 25 vteřin před soupeřem TUR. Adam tak měl náročnou roli bronz uhlídat, což se mu o půl minuty nepovedlo - skončili na 4. místě, přesto zaběhl na posledním úseku výborný čtvrtý čas - Adam měl prostě bramborový víkend... Na vítěze PHK tým ztratil celkem necelých 12 minut.
  12. kolo VčP - Pastviny (30. 9.)
  Tečku za nabitým mistrovským víkendem udělal oblasťák, pořádaný oddílem ZAM na mapě Orlička II 1:10 000 - pro ty, kteří toho po klasice v Českém ráji ještě neměli dost, a pro ty, kteří ráj vynechali. Počasí se povedlo, shromo bylo u místní restaurace a terén pěkný podhorský. Nejlepší výsledky: D14C - 5. Marťa Waňková, D21D - 4. Erika Kičinová, D45C - 1. Eva Nýdrlová, D55C - 3. Věrka Knoblochová, H10C - 3. Mates Štregl, 6. Bertík Waněk, H21C - 1. Afťa Polák, H55C - 1. Jindra Knobloch, 6. Jarda Farář, H65C - 1. Bohouš Zemánek.
  MČR a Veteraniáda v OB na klasické trati - Mlýnice (28. - 29. 9.)
  Ve velkém stylu pod dohledem České televize, s velkoplošnou obrazovkou a GPS trackingem proběhl český šampionát v longu neboli na klasické trati. Uspořádal ho hradecký a turnovský oddíl v náročných krásných skalnatých terénech, které jsou trochu škoda pro klasiku, protože na trati nějak nebyl čas si všechny ty kameny a skály víc prohlédnout. Mapa v měřítku 1:15 000 (pro většinu) byla na české poměry výrazně generalizovaná, semifinálové tratě šly dost přes pole a louky, na finále si stavitel ponechal pěkná příkrá údolí s čistým lesem, v části se šlo i přes hustníky a paseky. V rozbězích velmi dobře zaběhli Petra Hančová (1.), Adam Waněk (2.) a Radka Doležalová (6.), A finále si zajistili také Afťa Polák (5.), Jindra Knobloch, Jarda Farář a Bohouš Zemánek (2.). Celkově to pak dopadlo takto: D16A - 2. Petra Hančová = stříbrná mistrovská medaile, H75A - 2. Bohouš Zemánek = také sříbro - oběma gratulujeme! D20A - 11. Radka Doležalová, H18A - 13. Adam Waněk, H35A - 11. Afťa Polák, H60A - 16. Jarda Farář, 20. Jindra Knobloch, D21B - 5. Helča Randáková, 6. Zuzka Kubátová, D55B - 5. Eva Nýdrlová.
  11. kolo VčP - Bukovina u Pecky (22. 9.)
  Tak letos si Pačáci pěkné počasí vykouzlit nedokázali, no aspoň že přestalo pršet před začátkem závodu. Jinak jako vždy výborný závod: mapa Malá opička 1:7500, kde jsou všechny ďolíky a kupičky pěkně vidět (avšak kotníkáři v téhle kudrnaté části terénu trochu pláčou...), pěkně postavené tratě v pěkném podzimním lese, stánky s občerstvením... Akorát zavodníky trochu vystrašili lesáci, kteří asi v polovině trati nakládali dřevo... že se jim v tom počasí a v sobotu chtělo... Nejlepší výsledky: D10N - 1. Áďa Randáková, D14C - 2. Marťa Waňková, 5. Katka Matoušová, H14C - 2. Ondra Starý, D18C - 1. Petra Hančová, D21C - 1. Radka Doležalová, 4. Vlaďka Kutlvašrová, H21C - 1. Afťa Polák, 2. Fido, H55C - 1. Jindra Knobloch, H55D - 4. Sváťa Picek, H21D - 6. Ruda Kutlvašr, H65C - 6. Bohouš Zemánek.
  16. ROČNÍK ORIENTAČNÍHO BĚHU PRO (NEJEN) ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ (16. 9.)
  Rozpis závodu naleznete zde, výsledky: OPEN, Labyrint, Scorelauf.
  Sprint Cup, ŽA + ČP štafet - Konopiště, Kozmice, Krňany (15. - 16. 9.)
  Na mapě Konopiště 1:4 000 v okolí zámku a v zámeckém parku se běžel velmi dobře obsazený další letošní sprint, jako rozběhání před štafetami. Našim se dařilo: Petra Hančová vyhrála D16A o 5 vteřin, Ondra Starý startující za VČ oblast vyhrál H14 o 20 vteřin, Adam Waněk doběhl v H18A na výborném 5. místě se ztrátou necelé minuty na vítěze. Odpoledne se závodníci přesunuli na štafety do Kozmic, běželo se na mapě Hartošice 1:10 000 ve smíšeném lese, kde byly dle ohlasů postaveny spíše jednodušší tratě. V D14 rozbíhala VČ štafetu číslo 1 Marťa Waňková a zadělala děvčatům na 2. místo, Ondra Starý v H14 rovněž rozbíhal a první úsek šel nejrychleji, hoši byli nakonec taktéž na 2. místě. Petra Hančová si s týmem LPU doběhla v D18 pro 3. místo. Adam Waněk hostující také v LPU zaběhl nejrychleji svůj druhý úsek, celkově to jejich týmu ale stačilo až na 9. místo. V neděli se běžely štafety u Krňan, žáci VČ oblasti už nestartovali, ale naši dorostenci si zajímavě farstované tratě na mapě Voskovka 1:10 000 zaběhli: Petra byla opět 3., když svůj závěrečný úsek zaběhla v nejlepším čase, Adam rozbíhal štafetu LPU1, ale trio pak bylo disk.
  ČP, ŽA - Nová Ves u Rýmařova (8. - 9. 9.)
  Ti nejlepší běžci se sjeli na sever, aby si zaběhali v náročném horském lese, kde se častěji jezdí spíš na lyžích (a na sněhu). Nejlepší výsledky - sobota: D16A - 2. Péťa Hančová, H18A - 8. Adam Waněk. Neděle: D16A - 2. Péťa Hančová, H18A - 17. Adam Waněk.
  7. a 8. kolo ŽB-Čechy - Jihlava (8. - 9. 9.)
  O pohár jihlavského pivovaru Ježek se běžela klasika a krátká, a to v okolí Pávova u Jihlavy. Nejlepší výsledky - sobota: H75B - 1. Bohouš Zemánek, H14B - 3. Ondra Starý, H60B - 4. Jindra Knobloch, 6. Jarda Farář, D14B - 6. Marťa Waňková, D50B - 9. Eva Nýdrlová. Neděle: D14B - 3. Marťa Waňková, H14B - 3. Ondra Starý, D21B - 6. Zuzka Kubátová, D60B - 5. Věrka Knoblochová, H60B - 9. Jarda Farář.
  MČR MTBO na krátké a na klasice - Racková (1. - 2. 9.)
  V kopcích u Rackové na Zlínsku se jela mistrovská krátká a klasická trať a o-bikerům tedy zrovna moc nepřálo počasí. Jenda Charvát v H17 si ale přes déšť dojel na krátké pro stříbrnou medaili, Fido byl v H21A na 5. místě, Jelen v elitě na 21. místě. Na klasice na Jendu zbyla brambora (škoda, jen 5 vteřin za medailí!) a Fido si dojel pro 3. místo.
  Cena východních Čech 2012 - Seč (31. 8. - 2. 9.)
  V Železných horách kolem Horního Bradla na posledních prázdninových závodech pěkně lilo, ale aspoň na třetí etapu U letadla se to trochu zlepšilo. A jak nám to šlo? D16B - 3. Petra Hančová, D21B - 4. Radka Doležalová, H55B - 6. Jarda Farář.
  Pěkné prázdniny 2012 - Malá Skála (25. - 26. 8.)
  Velmi těžké skalní terény v chráněných oblastech kolem řeky Jizery, prudké seběhy, dlouhé cesty na start, kopce, skalní bludiště, sprint na Hrubém Rohozci i Malou Skálou a další doprovodné akce, na které už ale většině nezbývaly síly, čekalo na tisíc šťastlivců, kterým se už na začátku léta podařilo přihlásit na letošní PP. Kdo by si pomyslel, že se mnohým z nich bude chtít mezi skalami usedavě plakat...především nedělní klasika na Drábovně dala závodníkům pořádně zabrat! Co proti tomu byl sobotní dopolední sjezd po zadku na Zbirohách. Pořadatelé připravili opravdové orientační lahůdky a opravdu nic nebylo zadarmo. Přesto se nám povedly velmi pěkné výsledky: H10L - 1. Mates Štregl, 2. Bertík Waněk, H14 - 2. Ondra Starý, D16 - 2. Petra Hančová, D10 - 3. Zuzka Štreglová, H18 - 4. Adam Waněk, H45 - 4. Leoš Havel, D10L - 4. Katka Havlová, 6. Adélka Randáková, D14 - 5. Marťa Waňková, D55 - 5. Eva Nýdrlová, D21E - 18. Helča Randáková, H21E - 24. Afťa Polák, D21A - 6. Zuzka Kubátová, D21B - 6. Vlaďka Kutlvašrová, D21C - 4. Erika Kičinová.
  3E Brada - Brada (18. - 19. 8.)
  V Rumcajsově lese kousek za Jičínem se běžely další tradiční letní závody, všechny to byly krátké tratě, nejdřív kolem Přivýšiny a u Prachova až k Jinolicím a pak zase z druhé strany Brad. Dětem se líbil postup na sběrku kolem Rumcajsí jeskyně, veteránům už méně. Centrum pěkné, počasí pěkné až horké... Vedlo se nám: D10 - 6. Bětka Randáková, 9. Zuzka Štreglová, D10F - 3. Adélka Randáková, D16 - 2. Péťa Hančová, D20 - 3. Lucka Jebavá, D21A - 3. Zuzka Kubátová, 7. Helča Randáková, D21B - 2. Vlaďka Kutlvašrová, 3. Kamča Knoblochová, H10F - 1. Mates Štregl, H12 - 9. Mates Tryzna, H14 - 2. Ondra Starý, H21B - 8. Jirka Cupák.
  Grand Prix Silesia 2012 - Velká Kraš (26. - 28. 7.)
  Letos opět 4denní, tj. 5etapové, tradiční moravské vícedenní měly centrum v táboře Habina a jako vždy se běhalo v pěkných členitých terénech. Na startu bylo také pár závodníků VRL, některým se v jednotlivých etapách docela i dařilo, ale celkově to výborný výsledek přineslo akorát Petře Hančové - zvítězila o více než 10 minut v kategorii D16.
  Merida Bike Adventure 2012 - Křivoklátsko (14. - 15. 7.)
  Dvě LOB reprezentantky vyrazily na tratě letošního BA do okolí Zbirohu a vedlo se jim výborně. Helča Randáková se Zuzkou Jedličkovou závodily za Klokan team a v dámské kategorii DD obsadily 2. místo, čímž svému týmu pomohly k celkové 3. pozici v soutěži Team Spirit.
  HSH Vysočina Cup 2012 - Leština u Skály (13. - 15. 7.)
  Na tradiční červencovou Vysočinu letos dorazilo zhruba 900 lidí a ti si pěkně poběhali mezi kameny a potůčky na mapách Panský les a Orlík 1:10 000. Naše nejlepší celková umístění: H60 - 1. Jarda Farář, D16B - 1. Péťa Hančová, D35B - 7. Kája Čivrná.
  MTBO 4 days 2012 - Doksy (5. - 8. 7.)
  U Mácháče proběhly, tedy spíš projely, velké o-bikové závody počítané do ČP, něco taky do světového rankingu a taky to bylo MČR, prostě postupně se jel middle, free order, sprint + štafety a middle a to celé od čtvrtka do neděle pěkně po dvou kolech. Naši: Helča Randáková v D21A byla 11., pak 2., ve sprintu 5. a závěrečný middle vyhrála. Jenda Charvát v H20/H17 dojel 6., pak 3., ve sprintu 4. a na závěr obsadil 7. místo. Celkově po 4 etapách skončili Helča i Jenda na 2. místě.
  Veteránské MS v OB - Harz, Německo (1. - 8. 7.)
  Mladí i zkušenější veteráni se vypravili na světový šampionát k západním sousedům, zúčastnilo se přes 4000 borců, včetně bývalých reprezentantů a seniorských světových medailistů. Z Česka se na start postavilo přes 200 běžců a běžkyň, závodilo se ve sprintu a na klasice, oběma závodům předcházela náročná kvalifikační síta. Našim se dařilo takto - sprint: M35A - 14. Afťa Polák, 46. Petr Štregl, W55A - 72. Eva Nýdrlová, M60A - 46. Jindra Knobloch, M75A - 15. Bohouš Zemánek, M35B - 7. Jelen, M45B - 6. Míra Kubát, W35B - 14. Andrea Štreglová. Klasika: M35A - 20. Afťa Polák, 36. Petr Štregl, M45A - 77. Míra Kubát, W55A - 56. Eva Nýdrlová, W35B - 9. Andrea Štreglová.
  ME dorostu v OB - Bugeat, Francie (29. 6. - 1. 7.)
  Péťa Hančová skvěle reprezentovala na evropském dorosteneckém utkání: v nabitém sprintu byla 8., jen půl minuty za vítězkou, a na náročné klasice doběhla na smolném, ale přitom výborném 4. místě, půl minuty jí tentokrát chybělo na medaili. Při závěrečných štafetách už mladším dorostenkám a hlavně Petře přálo i štěstí a doběhly si tak pro zlatou medaili! Péťa rozbíhala, předávala Kožinové a stříbrná medailistka z klasiky Štičková finišovala. Česká výprava celkově zvítězila v Poháru národů. Gratulujeme!
  10. kolo VčP, OM štafet - Letohrad (23. 6.)
  Na zámku v Letohradě bylo centrum dvou sobotních závodů, sprint se běžel v atraktivním terénu zámeckého parku na mapě Kyšperk 1:4 000, štafety v kopcovitém terénu za humny města na mapě Geiersberg 1:10 000. Na závody vyrazila nepočetná skupinka našich běžců, sprint se vydařil těmto: H14C - 2. Ondra Starý, H21C - 1. Afťa, 3. Petr Štregl, H55C - 5. Jindra Knobloch. Ve štafetách se mistry oblasti mezi mladými veterány H105 stali Petr Štregl, Jelen a Afťa - gratulujeme! Další pěkný výsledek se podařil v H180 - 2. Jarda Farář, Tomáš Štregl a Jindra Knobloch.
  9. kolo VčP, OM na klasice - Čihák (16. 6.)
  Těžký závod v náročném terénu česko-polských hranic připravil oddíl DOB jako oblastní mistrovství na klasické trati. Na mapě Červený potok 1:10 000 to bylo těžké, dlouhé a namočené, ještě že vylezlo sluníčko... Mistrem oblasti se stal Adam Waněk v H18C. Další pěkné výsledky: D10N - 1. Gábinka Matoušová, D14C - 4. Katka Matoušová, D21C - 4. Radka Doležalová, D35D - 5. Dita Waňková, D45C - 6. Eva Nýdrlová, D60C - 2. Věrka Knoblochová, H10N - 6. Mates Štregl, H12C - 6. Mates Tryzna, H21C - 1. Afťa Polák, H60C - 5. Jindra Knobloch, H65C - 4. Bohouš zemánek.
  Podkrkonošská liga - Biena (12. 6.)
  Za vydatného deště proběhl v úterý odpoledne další závod Podkrkonošské ligy žactva. Děkujeme městu Vrchlabí a Zaměstnanecké pojišťovně Škoda za podporu.
  Rozpis zde, výsledky zde.

  MČR a Veteraniáda OB na krátké trati - Ráztoka (9. - 10. 6.)
  V těžkém horském terénu v blízkosti Zlína se odehrál český šampionát na krátké trati, sobotní semifinále na mapě Ondřejovsko a nedělní finále na mapě Ráztoka. V sobotu se o tom, kdo bude bojovat o medaile, rozhodovalo hlavně v kamenitých polích, v neděli se za kontrolami muselo do žlutého a zeleného. Naši závodníci si vedli takto: Bohouš Zemánek získal stříbrnou medaili v H75 - gratulujeme! Adam Waněk v sobotu v kvalifikaci uspěl a v neděli obsadil v A finále 15. místo, Věrka Knoblochová skončila 4. v D60, Jindra Knobloch byl 7. v H60A, Péťa Hančová v semifinále chybovala a do A finále se nevešla - zvítězila v D16B, Jarda Farář byl 3. v H60B, Afťa Polák doběhl 7. v H21B, Lucka Jebavá byla 10. v D20B, Radka Doležalová 2. v D20C.
  Mistrovství Evropy dorostu - Bugeat, Francie (29. 6. - 1. 7.)
  Petra Hančová se nominovala na letošní evropský šampionát dorostu v kategorii D16, uprostřed Francie bude bojovat ve sprintu, na klasice a ve štafetách. Držíme palce!
  Celostátní finále Přeboru škol 2012 - Svatý Kopeček u Olomouce (6. 6.)
  Tým OB ze ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí si vyběhl postup na finále přeboru škol a i tam, stejně jako v krajském kole, předvedl pěkné výkony: Péťa Hančová a Ondra Starý byli druzí ve svých kategoriích, Marťa Waňková na 8. místě, další výsledky zde.
  ČP, ŽA, ŽB-Čechy - Kytlice (2. - 3. 6.)
  Přes 1400 závodníků se vydalo na víkendové závody do Kytlice a jejího okolí: všem bylo asi jasné, že půjde o náročný členitý terén plný skalek a kamenů a že tedy závody běžce pořádně prověří po všech stránkách. Sobotní klasiku připravil oddíl BOR na mapě Jelení stráně 1:15 000 (pro kratší tratě: Zlaté doly 1:10 000), nedělní middle na mapu Stříbrné doly 1:10 000 pro všechny. V sobotu se s tratí nejlépe poprali tito: D16A - 3. Péťa Hančová, H18A - 8. Adam Waněk, H75B - 1. Bohouš Zemánek, D14B - 6. Marťa Waňková, D20B - 4. Radka Doležalová, H14B - 8. Ondra Starý, H21B - 8. Hančik. Neděle: D14B - 1. Marťa Waňková, D16A - 5. Péťa Hančová, H18A - 6. Adam Waněk, D21E - 19. Zuzka Kubátová, H75B - 1. Bohouš Zemánek, D20B - 3. Radka Doležalová, H14B - 6. Ondra Starý, D60B - 10. Věrka Knoblochová.
  MČR a Veteraniáda ve sprintu - Děčín (1. 6.)
  Mistrovský sprint připravil na první červnové páteční odpoledne klub SK Děčín do centra svého města na mapu Nomisterion, běželo se v měřítku 1:4 000. Nám udělalo velkou radost, že svou skvělou formu znovu potvrdila mladší dorostenka Péťa Hančová a k letošním úspěchům přidala další titul mistryně republiky! Kategorii D14C vyhrála také na poslední chvíli dohlášená Marťa Waňková, a to o půl minuty. Gratulujeme děvčatům! Další výsledky: Jarda Farář se vešel 6. místem (5. z Čechů) na velkou bednu v H60, Adam Waněk v H18 doběhl 21. (s docela velkou ztrátou 3 a půl minuty), Hančik na 5. místě v H21B.
  Sprint Cup, ČP štafet - Helfštýn, Lipník nad Bečvou (26. - 27. 5.)
  Péťa Hančová běžela výborně na dalších letošních štafetách i ve sprintu: jako finišmanka pardubické štafety LPU1 dovedla tým na 3. místo v D18, odpolední sprint suverénně vyhrála - o půl minuty, a v nedělních štafetách běžela na prvním úseku, ztratila minutu a půl, ale předávala jako druhá a nakonec byla děvčata na 5. místě. Adam Waněk, také hostující v LPU, vyběhl na trať jako první a předával na 5. místě, štafeta pak skončila 9. v H18, ve sprintu byl 26. a v neděli doběhli na 20. místě. Žáci odjeli na Moravu po oblasťáku a startovali jako výběr za VCO oblast: Ondra Starý vyhrál sprint v kat. H14C o půl minuty, Marťa Waňková obsadila v D14C pěkné 6. místo, Terka Stará v D12C 9. místo. V nedělních štafetách běžela Katka Matoušová v D14 v triu VCO3 a děvčata přiběhla na 3. místě, Marťa v týmu VCO1 a holky doběhly 5., Terka Stará v D12 v týmu VCO3 obsadila 8. místo, Ondra v H14 v týmu VCO1 na 5. místě, poté, co po druhém úseku pohodlně vedli, pak bohužel ztratili. Naši žáci svými výkony přispěli k celkovému vítězství VČ oblasti ve Vyzývacím poháru žactva - gratulujeme!
  8. kolo VčP - Svitavy (28. 5.)
  Hlinsko a pardubický oddíl PPU uspořádaly další oblastní závod a tentokrát se na něm sešli závodníci z východních Čech i z Vysočiny. Centrum bylo na prosluněné pláži rybníka Rosnička, terén byl rovinatý, ale pěkný vysočinský a běželo se na mapě Rosnička 1:10 000. Tratě stavitel postavil spíše jednodušší a účastníků přijelo o něco méně, protože o kus dál na východ se běžel sprint a štafety. Nejlépe zaběhli: D10N - 2. Áďa Randáková, D14D - 2. Bára Pilná, D21C - 4. Helča Randáková, D21D - 1. Vlaďka Kutlvašrová, D45C - 5. Eva Nýdrlová, H10N - 1. Bertík Waněk, H14C - 2. Ondra Starý, H21C - 3. Petr Štregl, H21D - 2. Ruda Kutlvašr, H55C - 2. Jindra Knobloch, 5. Jarda Farář.
  Liga škol - Hradec Králové (16. 5.)
  Celkem ve třech kategoriích vyhráli na 4. kole ligy žáci ZŠ nám. Míru Vrchlabí - Marťa Waňková, Ondra Starý a Péťa Hančová. Závodilo se na mapě Nový Hradec Králové 1:10 000. I další závodníci pěkně zaběhli, jak se můžete přesvědčit zde.
  5. a 6. kolo ČP v MTBO - Stříbrný rybník, HK (19. - 20. 5.)
  Ve velmi rychlém rovinatém terénu se jely další biky, v sobotu long a v neděli krátká. Jenda Charvát byl 3. a 1. v H17, při své premiéře na kole skončila Bára Pilná 3. a 5. v D14, Lucka Charvátová oba dny 3. v D20, Líba Pilná byla na krátké trati 9. v D40.
  7. kolo VčP - Rudník-Leopold (19. 5.)
  Moc pěkné závody za příjemně teplého počasí připravil trutnovský oddíl do lesa u osady Leopold u Rudníku. V části mapy Dlouhý les 1:10 000 byly závrty jako pozůstatky dávné těžby a tam se navíc odpoledne konal lesní sprint na mapě Permoník 1:5 000. Škoda dlouhé cesty na start, která byla pro děti jako samotný závod. Nejlépe se dařilo těmto: D10N - 1. Gábinka Matoušová, 4. Áďa Randáková, D14C - 3. Marťa Waňková, D18C - 1. Péťa Hančová, D21C - 3. Helča Randáková, D21D - 2. Vlaďka Kutlvašrová, D35D - 1. Karolína Čivrná, D45C - 2. Eva Nýdrlová, H10N - 2. Bertík Waněk, H12C - 4. Tom Kubát, H21C - 4. Adam Waněk, H21D - 3. Ruda Kutlvašr, H55C - 1. Jindra Knobloch, HDR - 1. Jeník Čivrný. Lesní sprint: D16 - 1. Marťa Waňková, D21 - 4. Péťa Hančová, D35 - 6. Andrea Štreglová, H21 - 5. Adam Waněk.
  ČP, ŽA, ŽB-Čechy - Nasavrky (12. - 13. 5.)
  O pohár ČSOB pojišťovny, o půlku pardubického koně a taky o body do ranku a různých žebříčků se běželo o tomto chladném víkendu. Závody pořádal LPU, sobotní rychlou klasiku na mapě Plesný 2012 a nedělní orientačně náročnou krátkou na mapě Nasavrky. Opět zaválela Péťa Hančová v D16A, v sobotu si doběhla pro 2. místo minutu za vítězkou a v neděli naopak o více než minutu zvítězila! Ondra Starý v H14B zvítězil na klasice a na krátké získal 3. místo. Bohouš Zemánek v H75B byl v sobotu první a v neděli druhý. Další pěkné výsledky - sobota: D50B - 4. Eva Nýdrlová, H60B - 4. Jindra Knobloch, D14B - 7. Marťa Waňková. Neděle: D14B - 4. Marťa Waňková, D50B - 10. Eva Nýdrlová.
  MTBO Prague Spring 2012 - Kytín, Řitka (5. - 6. 5.)
  Do Řitky se o uplynulém prodlouženém víkendu sjeli špičky o-bikerů všech věkových kategorií a ze všech koutů světa: proběhly tu evropské a světové šampionáty a také další závody Českého poháru. V sobotu se jel long a v neděli middle. Našim bikerům se vedlo takto: Jelen byl v pánské elitě oba dny na 21. místě, Gabča Klimešová byla 23. a 28. v D21A, Fido v sobotu zvítězil a v neděli byl 2. v H21B, Jenda Charvát 10. oba dny v H17, v pondělním sprintu zajel pěkné 6. místo (Jenda patří pro letošek mezi sledované MTBO dorostence).
  1. a 2. ŽB-Čechy - Chvaleč (5. - 6. 5.)
  Známý těžký podhorský terén čekal na závodníky prvních letošních béček. Oddíl SHK postavil velmi náročné tratě - mapově i fyzicky, takže uspěli opravdu ti nejlepší. Běželo se na mapě Chvalečský les, v sobotu bylo teplo, v neděli moc ne, ale nezapršelo. Nejvíc se vedlo těmto - sobota: D10C - 8. Bětka Randáková, D14B - 4. Marťa Waňková, D16B - 1. Péťa Hančová, D21A - 10. Helča Randáková, 11. Zuzka Kubátová, D50B - 6. Eva Nýdrlová, H21A - 8. Afťa Polák, H60B - 4. Jindra Knobloch, H75B - 1. Bohouš Zemánek. Neděle: D10C - 3. Bětka Randáková, D14B - 10. Marťa Waňková, D16B - 1. Péťa Hančová, D50B - 9. Eva Nýdrlová, H14B - 8. Ondra Starý, H21A - 11. Afťa Polák, H21B - 7. Petr Štregl, H75B - 1. Bohouš Zemánek.
  5. a 6. kolo VčP, OM na krátké trati a ve sprintu - Doudleby n. O. (28. 4.)
  První dvě letošní VČ mistrovství proběhla v Doudlebech nad Orlicí, centrum obou závodů, které uspořádal oddíl VAM, bylo u místní školy. Bylo velmi teplo a z parkoviště, na start i z cíle middlu to bylo dost daleko, takže docela náročný dvojzávod. Dopoledne se běželo na mapě Vrbická studánka 1:10 000, odpoledne se sprintovalo v ulicích i za humny obce na mapě Doudleby 1:5 000. A jak to dopadlo? Mistrem oblasti se na krátké stal Jarda Farář v H55, ve sprintu přidali tituly Péťa Hančová v D18 a Ondra Starý v H14 - gratulujeme! Dále se vedlo těmto - krátká: D10N - 3. Gábinka Matoušová, D12C - 6. Bára Pilná, D18C - 2. Péťa Hančová, H10N - 1. Filip Srnský, H14C - 2. Ondra Starý, H21A - 3. Afťa Polák, H60C - 5. Jindra Knobloch, H65C - 3. Bohouš Zemánek. Sprint: D10C - 5. Bětka Randáková, D10N - 4. Adélka Randáková, 6. Gábinka Matoušová, D14C - 3. Marťa Waňková, D21C - 3. Kamča Knoblochová, D35D - 1. Alice Hančová, 3. Líba Pilná, D45C - 3. Eva Nýdrlová, H10N - 4. David Nič, H55C - 2. Jarda Farář, H60C - 2. Jindra Knobloch, 4. Tomáš Štregl, H65C - 5. Bohouš Zemánek.
  MČR v NOB - Lipence (21. 4.)
  Péťa Hančová je mistryní republiky v nočním OB! V kat. D16 si pro zlato doběhla s náskokem minuty a půl. Další úspěch přidal čerstvý veterán Afťa, když v kat. H35 získal bronzovou medaili. Adam Waněk skončil na 11. místě v kat. H18.
  4. kolo VčP - Dolní Radechová (21. 4.)
  Sobotní ranní déšť odradil kolem stovky závodníků, skoro 600 jich ale stejně přijelo k Náchodu na další oblasťák pořádaný oddílem SNA. Na startovní čáře dostali novou mapu Podhájí 1:10 000 a proběhli se v pěkném promočeném lese kousek od Špinky, kde se běželo na podzim. Našim se dařilo, družstvo žáků je po 4. kole celkově na třetím místě: D10N - 1. Gábinka Matoušová, D14C - 2. Marťa Waňková, D21D - 4. Věrka Vaňoučková, H10N - 2. Bertík Waněk, H12C - 6. Tom Kubát, H12D - 1. Mates Tryzna, H14C - 2. Ondra Starý, H21C - 6. Hančík, H45C - 6. Míra Kubát, H55C - 5. Jindra Knobloch, H65C - 2. Bohouš Zemánek.
  3. kolo VčP - Vyhnanice (14. 4.)
  Tentokrát nečekaně příjemné, téměř slunečné počasí potěšilo 600 závodníků, kteří se vydali do lesa v okolí Vyhnanic na trať dalšího oblastního závodu. Klasiku postavil oddíl SRK na mapě Klabalák 1:10 000 a byl to závod spíše běžeckého rázu. Nejlépe do toho šlapali tito: D10N - 1. Gábinka Matoušová, D14C - 1. Marťa Waňková, D18C - 4. Péťa Hančová, D21C - 2. Zuzka Kubátová, 6. Helča Randáková, 7. Lucka Jebavá, D45C - 4. Eva Nýdrlová, H10N - 1. Bertík Waněk, 3. Mates Štregl, 6. David Nič, H14C - 1. Ondra Starý, H21C - 1. Afťa Polák, H65C - 2. Bohouš Zemánek.
  2. kolo VčP - Monaco u Slatiňan (31. 3.)
  Aprílové chladné počasí doprovázelo společný oblastní závod Vysočiny a Východních Čech. Pořádal ho pro skoro 800 běžců oddíl LPU u známé výletní restaurace na mapě Monaco 1:10 000. Nejlépe závod vyšel těmto: D14C - 3. Katka Matoušová, 4. Marťa Waňková, D18C - 1. Péťa Hančová, D21C - 6. Zuzka Kubátová, D45C - 6. Eva Nýdrlová, H10N - 1. Bertík Waněk, H14C - 2. Ondra Starý, H21C - 2. Afťa Polák, 4. Adam Waněk.
  1. kolo VčP - Smržov (24. 3.)
  Je konec března, jarní část Východočeského poháru právě začíná! Zahájení proběhlo u Hradce Králové u obce Smržov, běželo se na rovině na mapě Novopleský les 1:10 000, kde se loni na podzim konaly štafety. Žáci se na úvod sezóny rozběhli velmi pěkně, získali jako družstvo nejvíce bodů ze všech oddílů! Nejlepší výsledky: D10C - 4. Bětka Randáková, D14C - 3. Marťa Waňková, D18C - 1. Péťa Hančová, H10N - 2. Bertík Waněk, 5. David Nič, 6. Mates Štregl, H14C - 2. Ondra Starý, H14D - 2. Honza Tomeš, H21C - 2. Afťa Polák, H45C - 5. Míra Kubát.
  Jarní skály, Jarní pohár - Podkost, Stříbrný rybník (17. - 18. 3.)
  Luxusní slunečné a teplé počasí doprovodilo první závody na suchu, dalo se běžet kolem Kosti ve skalách nebo dlouhá trať na Stříbrňáku u Hradce Králové (v neděli štafety tamtéž). Vyběhlo celkem skoro 1200 závodníků a první pěkné výsledky po zimě se dostavily - Skály: D12 - 2. Terka Stará, D21C - 4. Kamča Knoblochová, H55 - 5. Jindra Knobloch, H21B - 7. Afťa Polák. Pohár: D21C - 4. Péťa Hančová. ČP štafet - neděle: Péťa hostovala v týmu dorostenek LPU 1, svůj druhý úsek vyhrála a pomohla tak štafetě ke druhému místu. Adam Waněk rozbíhal štafetu dorostenců LPU 1, doběhl jako třetí, ale dalším dvěma běžcům se už tolik nevedlo a skončili na 10. místě.
  44. Engadin Skimarathon 2012 - St. Moritz, Švýcarsko (11. 3.)
  Skupinka vrchlabských lyžařů se na sklonku zimy vydala na další legendární závod. Po předloňských 90 klasických kilometrech na Vasáku pokořili letos 42 kilometrů Engadinského maratonu - jelo se volně a na startu panovaly dobré podmínky: slunečno, - 8 st., mírný protivítr, sníh rychlý, přemrzlý, jarní, podle Jelena docela vyšla máza. Výborně jeli Afťa (2:04) a Jelen (2:08), na nejlepší ztratili něco přes půl hodiny (15. Martin Koukal - nejlepší Čech - byl jen 9 vteřin za vítězem) a umístili se ve třetí pětistovce. Dále závodili: Míra (2:23), Hančík (2:27), Leoš (2:34), Jarda F. (2:40) a Jindra (2:52). Mapa a profil trasy zde, web zde.
  ME, JMS a MED - Sumy, Ukrajina (20. - 27. 2.)
  Péťa Hančová skvěle zahájila své působení na evropském šampionátu: ve středečním sprintu v kat. W17 zaostala jen 10 sekund za bronzem a dojela na 5. místě! Dospělým se zatím tolik nevede, v úterních mix štafetách byli všichni ve třetí až čtvrté desítce (Helča+Jakub Škoda: 27. místo), ve sprintu Hanka Hančíková 10., Helča na 21. místě. Čtvrteční middle přinesl české reprezentaci první medailovou radost: Péťa si dojela pro bronz! Skvěle zajela také Helča, obsadila 6. místo, pričemž jí scházelo pouhých 20 vteřin na bednu. Sobotní štafety rozjela Helča parádně, na prvním úseku přivezla kolík jako úplně první - finišmanka Hančíková pak české trio zařadila na 6. (v redukovaném pořadí 5.) pozici mezi ženami. Juniorky s Péťou na druhém úseku dojely na 4. místě. Gratulujeme, vrchlabské lyžařky bodují! Nedělní klasika s hromadným startem vyšla Pétě ještě lépe než middle, jen pár vteřin jí scházelo na vítězství a přiveze si tak ještě medaili stříbrnou! Její bilance na ME dorostu je tedy 2., 3., 4. a 5. místo. Helče se v neděli nevedlo, skončila na 25. místě, naopak její kolegyně Hanka Hančíková vybojovala mezi ženami výborné 4. místo. Web zde.
  MČR LOB na krátké trati, Prolog Ski Adventure - Tři Studně (18. 2.)
  Helča Randáková a Péťa Hančová si na Vysočině dojely shodně pro stříbrnou medaili - držíme palce, ať je forma nepustí ani na právě začínajícím evropském šampionátu na Ukrajině! Další umístění: D21 - 8. Zuzka Kubátová, H75 - 1. Bohouš Zemánek, H14 - 3. Tom Kubát, H45 - 6. Míra Kubát. V prologu Ski Adventure, tj. v závodu dvojic v mikro LOBu, zvítězily v mistrovské kategorii D21 Helča a Péťa, na velkou bednu je doprovodily šesté Zuzka s Luckou Jebavou.
  Česko-polský SKI-O 2012 - Jakuszyce (4. - 5. 2.)
  Silný mráz doprovázel další letošní loby, což odradilo některé závodníky, ale pár jich přeci jen dorazilo, v sobotu se totiž v polském příhraničí jelo o mistrovské medaile na klasické trati. V neděli byla připravena žebříčková krátká trať. Nejvíce se dařilo těmto: D14 - 1. Marťa Waňková (ostatním ujela o 11 minut), 3. Katka Matoušová, D17 - 1. Péťa Hančová (zvítězila také o propastných 11 minut), H17 - 2. Ondra Starý, D20 - 4. Lucka Jebavá, H45 - 5. Míra Kubát, H55 - 5. Jarda Farář. V neděli potvrdila výbornou formu Péťa v D17, opět s náskokem zvítězila.
  Světový pohár LOB - Lake Tahoe, USA (29. 1. - 3. 2.)
  První dva závody amerického svěťáku rozjela Helča parádně a jako nejlepší z Čechů: na klasice s hromadným startem dojela 10. (kousek před Hankou Hančíkovou, která byla 13.), středeční sprint se jí vydařil ještě lépe, ztratila minutu a 6 vteřin na vítězku a jen půl minuty na bronz a obsadila 7. místo! Závodí se ve velké nadmořské výšce, držíme palce, ať našim lyžařům vystačí síly na middle a smíšené štafety!
  Na middlu se Helče už tolik nedařilo, se ztrátou 14 minut skončila 17. Páteční smíšené štafety, kdy každý z dvojice jede 3 úseky, s Jakubem Škodou bohužel disknuli, na 3. úseku měl Škoda špatné ražení.

  ME, JMS a MED - Sumy, Ukrajina (20. - 27. 2.)
  Po jilemnických lobech byla uzavřena nominace juniorů a dorostenců - na severovýchod Ukrajiny se tak podívá i Péťa Hančová, která si z Hraběnky odvezla 3 medaile a prokázala opět své kvality. Do okolí ukrajinského města Sumy, kde se bude současně konat ME dospělých a dorostu i světový šampionát juniorů, tak nejspíš doprovodí Helču Randákovou, jednu z "áček" české LOB reprezentace. Web zde. Držíme palce!
  MČR ve sprintu a ve štafetách a ČP na klasice LOB - Jilemnice-Hraběnka (28. - 29. 1.)
  Druhý lobařský víkend této sezóny připravili sousedi z Jilemnice, takže vrchlabská účast byla docela hojná a tudíž se dostavily také pěkné výsledky a mistrovské medaile: Sprint: D14 - 1. Marťa Waňková, 3. Katka Matoušová, 5. Terka Stará, D17 - 1. Péťa Hančová, H75 - 1. Bohouš Zemánek, H45 - 2. Míra Kubát, D21 - 4. Zuzka Kubátová, D20 - 4. Lucka Jebavá, 5. Radka Doležalová, H55 - 6. Jarda Farář. Štafety: Dvě zlaté medaile ze závodu veteránů a s velkým přehledem: H105 - 1. Jelen+Fido+Afťa, H165 - 1. Míra+Jarda+Jindra, dále v D18 - 2. Marťa+Katka+Terka (trio žákyň mezi dorostenkami!), D21 - 3. Zuzka+Lucka+Péťa (bronz v hlavní ženské kategorii!). Nedělní klasika: D14 - 2. Katka, 3. Terka, D17 - 1. Péťa, DE - 5. Zuzka, H21A - 3. Afťa, H75 - 1. Bohouš. Gratulujeme všem medailistům!
  Výroční schůze (27. 1.)
  V pátek 27. 1. se koná v zasedačce Spartaku v 19h výroční schůze našeho oddílu.
  Světový pohár LOB - Lake Tahoe, USA (29. 1. - 3. 2.)
  Helča Randáková je jedna ze čtyř reprezentantů, kteří musí oželet jilemnické loby. Bohužel, zrovna to koliduje se svěťákem v Americe... Koná se tam první letošní SP v LOB, a to v Kalifornii "kousek" od San Francisca. Pojede se klasika, sprint, krátká a smíšené štafety, všechny závody se nakonec odehrají v prostoru North Lake Tahoe kvůli nedostatku sněhu v Bear Valley, tam se mělo závodit na klasice. V neděli se zahajuje modelovým závodem, palce držte hlavně v pondělí a pak od středy do pátku! Web zde.
  1. a 2. závod ČP v LOB - Nová Ves u Rýmařova (21. - 22. 1.)
  V náhradním lednovém termínu se jely první loby této sezóny a pořadatelé udělali dobře, že si počkali - sněhu bylo opravdu dost. Pěkně projeté tratě pro sobotní krátkou a nedělní klasickou trať ale byly připraveny pro necelých 200 závodníků. Mezi nimi se na stupně vítězů dostala Helča Randáková v dámské elitě (oba dny 2.), Péťa Hančová v D17 (oba dny vyhrála) a v neděli Míra Kubát v H45 (2. místo).

  Rok 2010 - 2011 naleznete zde.

  Rok 2009 naleznete zde.

  Tréninky


  Úterý (02. 004. 2013)

  Přípravka

  sraz v 16:00 - tělocvična ZŠ Nám. Míru

  Dorost

  sraz v 17:00 - tělocvična ZŠ Nám. Míru


  Středa (03. 03. 2013)

  Basket

  sraz v 18:00 - tělocvična ZŠ Nám. Míru  Odjezdy


  1. kolo VČP (SHK)

  Nad Rybníkem v Hradci Králové

  odjezd bus v 7:45 od Tyršáku
  Zprávy: