• Novinky
 • Fotogalerie
 • Přihlášky
 • Pořádáme
 • Tréninky
 • Závody
 • Kontakt
 • Oddíl orientačních sportů
  TJ Spartak Vrchlabí

  Oddíl orientačních sportů TJ Spartak Vrchlabí

  2014  Kufrování s Krakonošem 2014 (28. 12. 2014)
  Výsledky naleznete zde.
  Přijďte si zakufrovat nebo se jen tak projít s mapou při tradičním vánočním závodě. Pozvánku naleznete zde.


  Vrchlabská stopa na Vysočině - Vyking – Král Vysočiny, Svratka 2014 (15. 11. 2014)
  V sobotu 15. 11.2014 se zúčastnili Petra Hančová a Jarda Hanč pravého vysočinského krosu nazvaného VYKING - Král Vysočiny. Závod se konal ve Svratce za dosti drsného počasí – cca 5 stupňů a velmi silný vítr. Naši závodníci se drželi velmi dobře a nakonec přiběhli oba na druhém místě. (Petra v kategorii ženy na 10 km a Jarda v kategorii muži nad 45 na 5 km). Z výsledků jsme se nakonec dočetli, že na nejdelší maratónské trati v kategorii mužů doběhl rovněž na druhém místě Vojta Krajíček.
  Sepsala: Alice


  Běh na Žalý (16. 11. 2014)
  Výsledky naleznete zde.

  Zakončení sezóny 2014 - Střelnice pod Liščákem (8. 11. 2014)
  Všechny zveme na zakončení sezóny 2014. Místo srazu je Střelnice pod Liščákem ve 14:00 hod. Připraven bude závod, guláš, pití. Doneste ceny do tradiční tomboly! Proběhne taktéž hodnocení sezóny atd. atd. atd.

  MČR v HROB - Liberec-Ostašov (1. 11. 2014)
  V sobotu 1. 11. jsme okusili, zač je HROBu loket. Dvojice: Pro pána Jána (Lucka Jebavá + Kat. Ducháčková), Šance nulový (Martina W + Katka M), Strašáki Bubáki (Ondra Starý + Bendák), Prcek a Cvrček (Matoušovi Petra + Vojta), Hrobaři z Podžalýho (Kubáti Dana + Šušun), Vrchlabí je velkoměsto (Adam W + Terka) a Turistky z Déček (Líba + Dita) absolvovaly nejdelší závod sezony (někdo i života), "horský orientační běh". Běželo se v prostoru Ještědského hřebenu na mapě 1:30 000. Na start nás (asi 500 účastníků) pořadatel dopravil vlakem 5 stanic z Ostašova do obce Zdislava. Mistrovské kategorie DD 19,7 km (Lucka) a HD 21,8 km (Adam) začaly asi 1 hod dlouhým skorelaufem, aby pak dorazily po 252, resp. 259 minutách do cíle. My Péčkaři (13,8 km) jsme šli hned od jedničky a cíl protínal první Ondra Starý (107 min), pak Kubáti (bohužel si Dana na dvojce nepípla), pak Marťa s Katkou (159 min), Matoušovi (176 min) a Líba s Ditou (189 min). Pro srovnání, jak jsme byli dobří, nejdéle byla v lese dvojice 335 min. V neděli běželi velmi svižně Strašáki Bubáki (Ondra S.) a skončili na 8. místě, závod zdárně dokončila i Lucka Jebavá na místě 12. Akce byla zdařilá, Dana nakonec neztratila mobil, Martina si koupila zimní bundu a ostatní již plánují taktiku na příští rok.
  Sepsala: Dita


  Oddílový přebor 2014 a 16. kolo VČP Sopotnice (1. 11. 2014)
  V sobotu 1.11.2014 se v Sopotnici běžel již 24. ročník oddílového přeboru, po podrobné kontrole dostupných archivů je jasné, že není ve východních Čechách závod s delší tradicí. Prostě podzimní klasika, jednoznačný vrchol sezony. Současně s přeborem pořadatelé z Vamberka uspořádali letos poslední, 16. kolo VČP (podrobné informace k VČP na jiných serverech). A nyní zpět k podstatnému. Téma letošního přeboru - létající hmyz. Podmínkou startu bylo, že každý startující musí mít křídla minimálně 50 cm velká a tykadla dlouhá alespoň 5 cm. Z téměř stovky členů našeho oddílu se našlo 15 odvážlivců, které to stále ještě baví a na hroby jeli až v neděli. Po příjemné dvouhodinové jízdě autobusem spojené se sosáním nektarů a dovažováním soupeřů jsme tak akorát včas dorazili do Sopotnice. V dobré náladě z autobusu vystoupil roj sršňů, následován beruškami, včelími medvídky, vosou, motýly, brouky. Na místě jsme se konečně potkali s hmyzem letícím po vlastní ose a byli jsme rádi, že jsme všichni spolu. U občerstvovací stanice místních hasičů pokračovalo sosání nektarů různé síly, doladili jsme masky a šlo se na to. Byla pro nás připravena trať o délce 4,2 km s převýšením 115 metrů a 11 kontrolami. Terén kopcovitý, na mapě převažovala zelená, někomu nesedělo mapování porostů. Pro úspěch v přeboru bylo klíčové udržet koncentraci a směr ve světle zeleném mezi 2. a 4. kontrolou a pokud možno nevyběhnout z mapy. I takoví mistři a favoriti jako Jelen a Fido zde ztratili veškeré naděje. Komu se naopak dařilo? Přeborníkem se opět stal Afťa jako sršeň, 2. místo vybojoval Hančík jako ruměnice pospolná, 3. doběhl Petr jako motýl Emanuel. Přebornicí je pro letošní rok Gábina jako vážka. Přebor se moc povedl, atmosféra výborná, účastníci byli většinou spokojení. Pořadatelům vše klapalo a na pivo se dlouho nestálo. Super zakončení sezony. A jak dopadl paralelně pořádaný závod VČP: D10C – 3. Agáta Knobová; D12C – 5. Zuzka Štreglová; D12D – 3. Markéta Balogová; H10N – 6. Jan Čivrný; H14D – 3. Jan Procinger; H65C – 6. Bohumil Zemánek; P – 1. Helena Randáková.
  Sepsal: Emanuel


  15. kolo VČP – Vršovka (DOB) (25. 10. 2014)
  Letošní předposlední pohárový závod připravila KOB Dobruška do lesa u Vršovky, kde startovalo přes 600 závodníků. Běželo se v zarostlém (ostružiny až do výše ramen), přesto v tuto dobu už poměrně dobře průběžném a až na výjimky (pohanské pohřebiště s pár kupkami, staré cesty s několika rýhami a zářezy) detailu prostém, mírně zvlněném, většinou listnatém až smíšeném lese s jednou strmou strání a hustou sítí komunikací. Mapu Halín s netradičním kruhovým formátem mapoval Tomáš Leštínský, který postavil i tratě a podařilo se mu z tohoto ne moc náročného terénu vytáhnout snad vše, co se dalo. Na úvod to bylo 300 m krosu po rozbahněném poli k mapám, pak orienťák v lese s volbami postupů a na závěr sprint přes vesnici. Doběh byl přímo na shromaždišti, které bylo na místním hřišti. Počasí se moc nevydařilo, protože byla hrozná zima (pod mrakem, zima a vítr). Organizačně vše klapalo, jen v závěru zapomínali pořadatelé vyvěšovat včas výsledky. Výsledky: D10C – 7. Agáta Knobová, 9. Kateřina Hanušová, D12C – 6. Zuzka Štréglová, D12D – 1. Markéta Balogová, D16C - 8. Kateřina Matoušová, D21C – 4. Lucie Jebavá, D35C – 10. Andrea Štréglová, D35D – 8. Dita Waňková, D45C – 9. Eva Nýdrlová, D45D – 1. Hana Vlachová, 9. Hana Hančová, H10N – 1. Filip Hanuš, 5. Jan Čivrný, 8. Lukáš Červinka, H12C – 3. Hubert Waněk, 6. Matyáš Štrégl, H14C – 9. Tomáš Kubát, H14D – 3. Jan Procinger, 5. Tomáš Krampera, H21C – 7. Afťa Polák, H35C – 6. Jiří Červinka, H55C – 5. Jindra Knobloch, 7. Jarda Farář, 8. Tomáš Štrégl, 9. Sváťa Picek, H65C – 6. Bohouš Zemánek, P – 1. Dana Kubátová
  Sepsal: Pavel Čivrný


  Rodinné štafety 2014, 22. ročník neoficiálního mistrovství ČR – areál přírodního koupaliště v Dachovech u Hořic (19. 10. 2014)
  Kipli & Karlos s kamarády z týmu pořadatelů Rodinných štafet připravili pro rodinné klany a ostatní závodníky již 22. ročník oblíbeného závodu, který byl vypsán pro kategorie:
  · Rodinné štafety LPU - štafety rodinných příslušníků složené ze 3 členů, z nichž je alespoň jeden členem klubu OK Lokomotiva Pardubice; štafeta musí být složena ze členů jedné rodiny spřízněných nejdále „do 2. kolena“ a členové štafety musí být alespoň ze dvou věkových generací rodiny
  . Rodinné štafety Open - štafety složené ze 3 členů jedné rodiny z kteréhokoliv místa na světě; štafeta musí být složena ze členů jedné rodiny spřízněných nejdále „do 2. kolena“ a členové štafety musí být alespoň ze dvou věkových generací rodiny
  . Mix štafety – otevřené tříčlenné štafety složené libovolným způsobem
  Běželo se na mapě Bludný kořen 22 v měřítku 1:10 000 pro závodníky na 1. a 3. úseku s mapovým překvapením, v dobře průběžném členitém terénu (s relativním převýšením cca do 70 m), ve smíšeném lese „podkrkonošského“ typu, s terénními detaily (rýhy, kupky, zářezy apod. - zejména v části okolo shromaždiště), s osamocenými kameny a kamennými poli a s relativně hustou sítí komunikací. V tomto prestižním závodě s krásnou atmosférou jsme měli na startu 2 štafety v kategorii OPEN. Výsledky: 25. Štréglovi 1 (Tomáš st., Zuzka, Tomáš ml.), 41. Štréglovi 2 ( Andrea, Matyáš, Petr).
  Sepsal: Pavel Čivrný


  14. kolo VČP – Hrachoviště u Býště (PHK) (18. 10. 2014)
  Další kolo VČP uspořádali pořadatelé z OK 99 Hradec Králové v Hrachovišti. Byl to podzimní závod se shromaždištěm, které připomínalo otočku pro zemědělskou techniku i s neposekanou trávou uprostřed. S občerstvením přes silnici a na úplně jiném místě, bez tradičních buchet a s vysokými cenami. S parkovištěm pro auta, které bylo daleko a daleko bylo i na start a z cíle. Běželo se na mapě Biřička jih 1:10 000 (stav zima 2014). Pro více než 700 závodníků připravil stavitel tratí zkrácenou trať v typicky královéhradeckém rovinatém terénu s hustou sítí cest a množstvím vegetačních detailů. Pěšinky a cesty byly zapadané listím, vegetace byla v útlumu a její hranice nezřetelné, ale díky tomu často v lese stačil přesný směr a kontroly byly viditelné z velké dálky. Byl to rychlý závod, kde se tratě někomu líbily a někomu moc ne. Počasí vydrželo, bylo teplo, ale pod mrakem. Výsledky: D10N – 10. Maruška Hájková, D10C – 1. Agátka Knobová, 5. Adélka Randáková, D12C – 4. Zuzka Štréglová, D16C – 3. Katka Matoušová, D21A – 2. Helča Randáková, H10N – 1. Filip Hanuš, 3. Jan Vitvar, 4. Matěj Hájek, H12C – 2. Hubert Waněk, 9. Matyáš Štrégl, H14D – 5. Jan Procinger, H21C – 4. Afťa Polák, H55C – 7. Jarda Farář, H55D – 1. Jindra Knobloch, H65C – 3. Bohouš Zemánek, P – 6. Dana Kubátová, T – 1. Jiří Červinka, 3. Andrea Štréglová
  Sepsal: Pavel Čivrný


  MČR a Veteraniáda štafet v OB, MČR a Veteraniáda klubů v OB a MČR oblastních výběrů žactva v OB – Starý Plzenec (VPM) (11. 10. - 12. 10. 2014)
  V sobotu 11. 10. pořádala KOS Slavia VŠ Plzeň štafety na louce na JZ okraji města Starý Plzenec pro téměř 500 tříčlenných štafet. Závodním prostorem byl kopcovitý, z větší části dobře průběžný terén, místy s podrostem. S hustou sítí cest, množstvím kamenů a srázů, lokálně s pozůstatky po těžbě, místy kamenitý podklad. Běhalo se na mapě v měřítku 1:10 000 autorů A. Hejny, J. Vištejna, M. Hejny a J. Hejny. Závod měl dramatický průběh s častou změnou pořadí jednotlivých štafet.
  Naše výsledky: D105 – 23. VRL 1 (G. Wohanková, A. Hančová, D. Waňková), D135 – 17. VRL 1 (H. Vlachová, L. Pilná, E. Nýdrlová), D18 – 9. VRL 1 (M. Waňková, K. Matoušová, P. Hančová), H105 – 21. VRL 1 (V. Polák, T. Štregl, P. Wohanka), H180 – 13. VRL 1 (J. Farář, T. Štregl, J. Knobloch)
  V neděli 12. 10. se ve stejném prostoru běželo o mistrovské tituly v závodě klubů a oblastních výběrů žactva. Pěkné počasí, dobrá organizace, pěkný les, solidní mapa, zajímavé tratě a dramatické boje – to bylo pěkné vyvrcholení domácí orientační sezóny na prestižním závodě.
  Naše výsledky: Žactvo – 1. VČO 1 (4. úsek Z. Štreglová), 13. VCO 3 (6. úsek H. Waněk), 14. VCO 4 (6. úsek M. Štregl), HD225 – 40. VRL 1 (M. Kubát, A. Hančová, S. Picek, D. Waňková, M. Vrbata), MIX – 10. VRL 1 (P. Hančová, M. Waňková, M. Vališová, K. Matoušová, L. Pilná)
  Sepsal: Pavel Čivrný


  13. kolo VČP - Janovičky u Broumova (BRU) (11. 10. 2014)
  Dnes jsme opět vyrazili na Východočeský pohár, a to do Janoviček u Broumova. Sestava vrchlabských závodníků byla oslabena o závodníky, kteří odjeli reprezentovat oddíl na štafety a družstva do Plzně, a tak naše skupinka oželela autobus a jelo se auty. Když jsme se cestou prokousali hustou mlhou, šesti červenými na semaforech (2 vlaky a 4 opravy) a vystoupali do Janoviček, začalo vykukovat slunce. Mohli jsme se začít těšit na krásný podzimní závod. A ten se opravdu vydařil. Nádherné shromaždiště, chutné občerstvení, pěkné zkrácené tratě v jednodušším, zato novém terénu, to vše bylo korunováno možností využít lanového parku přístupného přímo v areálu za výhodnou cenu. Někteří z nás se vyhecovali při závodě v lese a téměř bezchybnými výkony dosáhli na bednu (a třeba i bez buzoly), jiní zase bojovali ve výškách a překonávali sami sebe. Ještě že to neviděly maminky! Naše nejlepší výsledky: H10N Filip Hanuš 1. místo, H12C Hubert Waněk 1. místo, H65C Bohouš Zemánek 4. místo, D10C Adélka Randáková 2. místo, Terka Suková 8. místo, D21C Helča Randáková 1. místo, HDR Maruška Hájková 8. místo, Kačka Hanušová 9. místo, Lukáš Červinka 10. místo, P Vladimír Hanuš 4. místo, T Jirka Červinka 1. místo, Jirka Pilný 3. místo, Andrea Štreglová 4. místo.
  Sepsala: Helča Randáková


  Český pohár + MČR družstev - 17. a 18. závod - ŘÍČANY (4. - 5. 10. 2014)
  O uplynulém víkendu zakončili sezónu naši MTBO závodníci. Místem konání byly tentokrát Říčany u Prahy. V sobotu byly na programu netradičně dva závody, dopoledne sprint a odpoledne middle. Sprint se jel v příměstském lese s hustou sítí, převážně rychle sjízdných cest. Na cestách však byly na mnoha místech kluzké kořeny stromů a tudíž bylo třeba se více soustředit na techniku jízdy. Dalším „zpestřením“ závodu byl nečekaně současně probíhající orientační závod mladých hasičů ve stejné části lesa. K žádné vážnější kolizi však nedošlo, ale myslím, že se mladí hasiči více soustředili na uskakování před cyklisty než na vlastní orientaci v terénu. Pro bikery to byl sprint jak se patří, v mapě bylo hodně koleček, hodně čísel, křížení, hasiči v lese, takže riziko špatně oražené kontroly bylo vysoké. Bohužel i naši borci se „nechali nachytat“: Tomík s Gabčou byli za špatně oraženou kontrolu disk. Jelenovi se ve sprintu tradičně dařilo, dojel si v H21A pro bramboru, s 11 vteřinovým odstupem na bronz. Odpoledne se jel middle, už nebylo tolik kořenů, takže pohyb po cestách byl o to rychlejší. Na trati bylo pár shluků, které opět trochu připomínaly sprint. Toho, kdo se s nimi dobře vypořádal, čekal pak delší přejezd, zase připomínající spíše klasiku. Jeden postup vedl okolo fotbalového hřiště, kde místní příznivci kulatého nesmyslu dávali najevo nesouhlas s průjezdem MTBO závodníků tak silně, až musela být přivolána policie ČR, aby vše urovnala. Další závodníci pak již byli v dotčeném místě pořadatelem odkloněni z plánované trasy, aby již nedošlo k dalšímu konfliktu. Jelen si po solidním výkonu dojel pro již druhou sobotní bramboru v H21A, Gabča byla v D21A na 22. místě a Tomík v H40-long opět kopíroval (jako dopoledne) Gabču a přijel taktéž na 22. místě. Hlavní závod nás čekal až v neděli, a sice prestižní MČR družstev. Celkem startovalo 46 družstev a VRL nastoupilo v tomto složení: Jelen-Gabča-Petr Š.-Helča-Tomík Š. První úsek odstartoval zaváděcím kolem po sídlišti, pak následoval divácký průjezd a následný skok přes obrubník (v plné rychlosti), aby pak pole závodníků (které se medailisty z dřívějších MS jen hemžilo) zmizelo v nedalekém lese. Jelenovi se mapově i fyzicky dařilo. Z lesa „přilétl“ v kontaktu s ostatními na 9. místě se ztrátou na vítěze necelé 3,5 minuty. Gabča jela taky solidně a udržela tak zatím senzační 9. místo. V tu chvíli jsme naše kamarády (rivaly) z XPU- Pardubice poráželi o 4,5 min. Na třetím úseku však XPU nasadili svůj mladý triumf, pořadí otočili, XPU 14. místo a VRL 21. místo. Za nás ho jel Petr, který žádnou vážnou chybu neudělal, jen bylo nad jeho síly mládí z XPU. Zase naším triumfem pak měla být Helča na úseku čtvrtém, která však v závěru chybovala (4 minuty), svoji parádní pozici ztratila a přijela opět na 21. místě. Na finiš nastoupil zkušený Tomík, kterému se na trati podařilo stáhnout z 2.1 na 20. místo. Svoji vydobytou pozici na trati musel však ještě obhajovat v cílovém koridoru. Závěrečný finiš se štafetou SJC nakonec uhájil ve svůj prospěch, přestože byl nesportovně vytlačen z trati. Sice jsme neměli složené družstvo ze specialistů na MTBO, myslím, že náš výsledek, celkové 20. místo, bylo důstojnou reprezentací našeho oddílu. Díky za účast a těším se, že příští rok postavíme více družstev! V neděli nás ještě v kategorii OPEN-short reprezentovala Zuzka Š., která dojela na 3. místě, a Mates Š., který byl hned za ní o pouhých 35 vteřin. Koukněte na fotky ve fotogalerii.
  Sepsal: Pavel Wohanka - Jelen


  12. kolo VČP – Dolní Javoří (NPA) (4. 10. 2014)
  Slunečné podzimní počasí přivítalo přes 700 závodníků na shromaždišti v obci Dolní Javoří na 12. kole Východočeského poháru, který pořádal oddíl SK Lyžování a orientačního běhu Nová Paka. Ve startovní listině bylo po dohláškách 64 závodníků z našeho oddílu. Kvalitní tratě, pro žactvo klasické, pro dospělé krátké a pro ostatní zkrácené, byly postaveny v podhorském kopcovitém terénu, který byl dobře průchodný s minimálním podrostem, les byl smíšený, v části byl terén značně členitý s množstvím drobných terénních tvarů, kamenných polí, volných kamenů a jam po dávné těžbě kamene. Mapu Malá opička – Dolní Javoří v měřítku 1:10 000, autorů Jiřího a Zdeňka Novákových, zrevidoval v létě 2014 Ladislav Hrubý. Tratě se povedly, stavitel tratí odhadl, co která kategorie potřebuje, některé nechal hodně běhat v jámovišti, jiné tam byly jen málo (děti). Organizačně vše klapalo, počasí bylo krásné, a tak se závody hodně líbily. Dostaly se i na obrazovku televize Nova, protože opět zaútočil hmyz – sršni a pár vos. Poštípaných bylo hodně, pár z nich poštípání nesnášelo dobře a tak byla povolána záchranka. Zasahoval vrtulník a 4 sanitky. Výsledky: D10C – 3. Adélka Randáková, 10. Agátka Knobová, D12C – 6. Zuzka Štreglová, 10. Gábinka Matoušová, D12D – 2. Natálka Pilná, D16C – 7. Katka Matoušová, D21A – 4. Helena Randáková, D35C – 8. Karolína Čivrná, D35D – 4. Linda Fikar Stránská, D45D – 8. Hana Vlachová, H10N – 1. Filip Hanuš, 3. Jan Čivrný, H12C – 2. Matyáš Štregl, 4. Hubert Waněk, H14C – 7. Tomáš Kubát, H16C – 2. Ondra Starý, H21C – 1. Afťa Polák, H55C – 6. Jindra Knobloch, 8. Jarda Farář, 10. Sváťa Picek, H65C – 5. Bohouš Zemánek, HDR – 7. Šimon Fikar, 8. Martina Vitvarová, P – 4. Jana Schmidtová, T – 4. Andrea Štreglová
  Sepsal: Pavel Čivrný


  MČR a Veteraniáda ČR na klasické trati 2014 - bývalá osada Holičky (5 km JZ od Osečné) (BOR) (27. – 28. 9. 2014)
  Poslední zářijový víkend byl vrcholem letošní domácí sezóny. Na Mistrovství ČR na klasické trati 2014 a Veteraniádě ČR na klasické trati 2014 bojovali orientační běžci o mistrovské tituly. Sobotní semifinále a nedělní finále připravili pořadatelé z Nového Boru do lesního prostoru východně od Stráže pod Ralskem, centrem byla bývalá osada Holičky. Terén byl kopcovitý, místy skalní srázy, s kameny a dalšími detaily, les s dobrou i horší průběžností, se středně hustou sítí cest. Mapy v měřítku 1:15 000 a 1:10 000 (stav jaro 2014) připravili Aleš Hejna, Jaroslav Lamač, Tom Novák a Zdeněk Sokolář. O závody byl velký zájem a na start se postavilo přes 1 400 závodníků. V sobotu proběhla na rychlých tratích s poměrně velkým převýšením kvalifikace a moc překvapení nepřinesla, většina favoritů s přehledem postoupila do nedělního A finále. Na nedělní finále svítilo krásné podzimní sluníčko. Závodníky čekaly podstatně náročnější tratě než v sobotu, jak po stránce fyzické (delší tratě a větší kopce), tak i po stránce orientační, kdy rozhodovaly i zvolené volby postupů mezi kontrolami. V hlavní kategorii závodu mužů se nikdo nedostal pod 100 minut. Šampionát byl velmi pěkný. Pořadatelé odvedli velmi kvalitní práci - krásné shromaždiště, pěkný terén, solidní tratě, dobrá mapa a bylo ideální počasí. Mistry se stali Jan Šedivý (PGP) a Eva Kabáthová (ZBM). Výsledky našich závodníků v sobotu: D16A – 4. Martina Waňková, D18A – 4. Petra Hančová, D21D – 8. Helena Randáková, H16C – 3. Ondra Starý, H65 – 3. Jindra Knobloch a v neděli: D16A – 10. Martina Waňková, D18A – 10. Petra Hančová, D21B – 9. Helena Randáková, D55B – 5. Eva Nýdrlová, H16A – 8. Ondra Starý, H60A – 10. Jarda Farář, H65A - 8. Jindra Knobloch
  Televizní dokument z mistrovství, se bude vysílat na ČT Sport v premiéře ve čtvrtek 2. 10. v 16:45 hod. (reprízy v pátek 3. 10. v 1:55 a v sobotu 4. 10. v 6:40), na webu bude záznam na adrese http://www.ceskatelevize.cz/porady/10183677624-beh/214471291282004-m-cr-2014-klasicka-trat/. Dokument připravil sportovní redaktor ČT Jakub Stařík a další pracovníci sportovní redakce ČT Praha.
  Sepsal: Pavel Čivrný


  Pořádali jsme 1. letošní podzimní VČP – Strážné (VRL) (20. 9. 2014)
  V sobotu jsme našim kamarádům připravili závod, který byl 11. kolem Východočeského poháru. Podařilo se nalézt doposud orientačními běžci nepoznaný terén. A připravit všem velmi silný zážitek. Ohlasy byly ve spektru od naprostého nadšení z nádherného terénu připomínajícího švédské lesy, po naprosté znechucení z příliš náročného závodu, v některých místech nejasně čitelných porostů a zmapování skalního masivu. Udržet směr ve svahu a nepřehledném terénu vždy vyžaduje dobré zvládnutí azimutu. Není na světě stavitel ten, aby se zavděčil závodníkům všem. Vše ostatní jsme snad připravili ke spokojenosti všech účastníků. Pěkné centrum, kde bylo pohromadě vše potřebné. Snad ani nikomu nemohlo vadit, že stavěl stan ve svahu. Parkoviště v místě. Občerstvení na úrovni. Nejen fazole a bramboráky. Na start to měli závodníci sice dále a ještě museli do kopce, jistě však ocenili, že převýšení nemuseli zdolávat v závodě. Příště snad něco uděláme i s tou mlhou a nebude co vytknout. Pro nejmenší byl připraven malý závod přímo v centru. Věřím, že chybu při vyhlášení jsme napravili ke spokojenosti dotčeného a ještě jednou se mu za omyl omlouvám. A nakonec patří poděkování všem, kteří se na pořádání podíleli. Vím, že každý závodu věnoval „vše“, co mohl. Kdo mohl, stavěl v pátek, kdo mohl, věnoval celou sobotu. Vám všem velký dík, myslím, že dílo se až na pár drobností podařilo. A jak běželo naše mládí? Výsledky: D10N – 1. Terezka Suková, 2. Katka Hanušová, 8. Maruška Hájková, D10C – 2. Adélka Randáková, H10N – 2. Filip Hanuš, H12C – 8. Hubert Waněk, H65C – 4. Bohouš Zemánek, HDR – 2. Lukáš Kulhánek, 10. Anička Kulhánková.
  Sepsal: ex-ředitel
  Informace o závodu naleznete zde.

  Přebor Krkonoš - 17. ročník orientačního běhu pro lidi se zdravotním postižením a závod pro veřejnost (14. 9. 2014)
  Pořádali jsme Přebor Krkonoš se shromaždištěm na Náměstí TGM, prostorem závodu ve středu města a na mapě Město Vrchlabí v měřítku 1: 5 000. Terén byl rovinatý a bezpečnost přejezdu hlavních komunikací byla zajištěna. Závodilo se celkem ve třech kategoriích: Temp-O, Scorelauf a Open – závod pro veřejnost. Závod se konal za pěkného počasí a všichni zúčastnění (přes 40 účastníků) byli určitě spokojení. Fotogalerii ze závodů naleznete na našich stránkách. Ve výsledcích jednotlivých kategorií najdete vždy tři nejlepší. Temp-O: 1. Leštinský Tomáš, 2. Kurfürst Pavel, 3. Severýnová Petra. Scorelauf: 1. Severýnová Petra, 2. Hůlka Bohuslav, 3. Lučný Milan. Open-D: 1. Joudalová Karolína, 2. Hanušová Kateřina, 3. Čivrný Jan. Open-V: 1. Pavlíková Markéta, 2. Vrbata Michal, 3. Hanušová Markéta.

  Leták tradičního závodu naleznete zde.
  Sepsal: Pavel Čivrný


  Český pohár a INOV-8 CUP, ŽA 2014 ve sprintu - Hostinné, Františkánský klášter (LTU) (13. 9. 2014)
  V sobotu odpoledne uspořádala Lokomotiva Trutnov v Hostinném závod ve sprintu. Pěkné centrum závodu bylo připraveno v areálu Františkánského kláštera. Mapu připravil Jan Drbal, tratě postavil Jan Petržela. Sprint byl rychlý a závodníci při něm navštívili historické centrum města Hostinné, městské parky i novější zástavbu, na tratích bylo jen minimální převýšení. Rozhodovala rychlost a plynulost běhu a rychlost při orientaci. Prostě sprint, jaký má být. Na startu bylo sedm stovek závodníků, běželo se za zamračeného počasí (ale vydrželo to bez deště), organizačně vše klapalo. V ulicích města byla řada pořadatelů a strážníků městské policie, kteří dohlíželi na to, aby se přebíhaly silnice, kde to mapa dovolovala, i na to, aby někdo neprobíhal zakázanými prostory. Výsledky: D12C – 10. Bětka Randáková, D18A – 2. Petra Hančová, D35C – 8. Alice Hančová, 9. Líba Pilná, D45C – 10. Hana Vlachová, D55C – 2. Eva Nýdrlová, P – 1. Karolína Čivrná, 6. Karolína Hančová
  Sepsal: Pavel Čivrný

  Český pohár štafet v orientačním běhu (SHK) (13. 9. 2014)
  V sobotu dopoledne se v Šárovcově Lhotě-Libíně za pořadatelství Slávie Hradec Králové běžel další závod Českého poháru štafet v orientačním běhu na mapě Hořický chlum 1:10 000. Stavitel tratí měl k dispozici zalesněný hřbet, který byl porostově hodně pestrý, se střední sítí komunikací, místy byly pozůstatky těžebních činností, ve svazích bylo hodně erozních tvarů a někde i kameny. Hladký průběh závodu a výsledky ovlivnil hmyz - sršni a vosy. Zasahovala záchranná služba (7 sanitek a 2x přistával vrtulník) a všem postiženým se dostalo odborné pomoci. Na startu byly necelé tři stovky tříčlenných štafet. Organizačně vše klapalo, snad jen hlášení mohlo být lepší. Výsledky: DH12 – 13. VRL 1 (M. Štregl, H. Waněk, Z. Štreglová), D18 – 5. VRL 1 (M. Waňková, K. Matoušová, P. Hančová), D105 – 3. VRL 1 (K. Čivrná, A. Hančová, D. Waňková), 6. VRL 2 (L. Pilná, L. Smith, D. Kubátová), D135 – 8. VRL 1 (H. Hančová, H. Vlachová, E. Nýdrlová), H135 – 11. VRL 1 (J. Hanč, P. Hanč, P. Čivrný), H180 – 1. VRL 1 (J. Farář, T. Štregl, J. Knobloch)
  Sepsal: Pavel Čivrný

  7. a 8. závod žebříčku B - Čechy, Proseč u Skutče (CHT) (6. 9. - 7. 9. 2014)
  Dva závody žebříčku B-Čechy připravili pořadatelé z SK Chrast v Toulovcových Maštalích. Závodníky čekaly tratě ve velmi členitém terénu, kde byla hluboká údolí, terénní detaily, velké množství skalek a skalních útvarů, skalní průchody, v údolích potůčky a vodoteče a to vše v dobře průběžném lese v nadmořské výšce 420 - 530 m n. m. Mapy velmi dobré kvality s názvy U pečené husy (1:10000, stav: srpen 2014) a Džberka (1:15000, stav: srpen 2014) připravil Petr Mareček. Centrum bylo na louce u Proseče. Sobotní klasická trať byla dost běžecká, na řadě tratí byla volba postupů, některým závodníkům se moc nelíbilo, že nebyly jemné dohledávky ve skalách. Některé tratě byly dost dlouhé, muži měli vítězný čas 92 minut, ženy 72 minut. Předpověď počasí moc nevyšla, slibované vedro nebylo, v průběhu dne se ochladilo a půlka závodu propršela. V neděli se běžela krátká trať. Tratě sice nezavedly závodníky do srdce skalního města, byly v rovinatějším terénu s pár údolími, ale plně splnily to, co se od krátké tratě očekává - změnu směru a tempa. Chrástečtí pořadatelé připravili dva pěkné závody a v hezkém terénu byly postaveny líbivé tratě (zvláště v neděli). K dobrému dojmu přispělo i krásné, téměř letní počasí. Výsledky sobota: D12C - 2. Zuzka Štréglová, D55B - 9. Eva Nýdrlová, H12C - 2. Matyáš Štrégl, H35B - 1. Afťa Polák, 8. Petr Štrégl, H60B - 8. Jarda Farář, H65B - 1. Jindra Knobloch. Výsledky neděle: D12C - 3. Zuzka Štréglová, D21B - 6. Lucie Jebavá, D21C - 7. Gabriela Wohanková, D55B - 10. Eva Nýdrlová, H12C - 10. Matyáš Štrégl, H35B - 10. Petr Štrégl, H65B - 9. Jindra Knobloch.
  Sepsal: Pavel Čivrný

  ŽA - Suchá Rudná (hotel Paramon - OOL) (6. - 7. 9. 2014)
  Bulharská divočina aneb podzimní ŽA na Moravě:
  Tříčlenná dorostenecká výprava se vydala do Suché Roudné na ŽA s nadějí, že oddíl OB Haná vytáhne z rukávu nějaký moravský triumf, kterým si dovolila kandidovat proti Béčkům v Maštalích. Triumf to opravdu byl, ale lehce opačného rázu. Opravdu nezávidím těm, kteří startovali mezi prvními a prošlapávali kopřivy po pás a trávu místy vyšší než já. Ještě větším překvapením byla mapa. Zdálo se, jako by se jim místy popletly barvičky v OCADu. Zelená byla mnohem průběžnější než bílá. Mezí žlutou a zelenou nebyl rozdíl a někde se objevovaly nepochopitelná rozhraní porostů. V sobotu na nás čekala klasika. Naštěstí stoupání na tratích nebylo tak velké, jako se mohlo pohledem ze shromaždiště zdát. Sice mě na 1. kontrolu čekal dlouhý postup téměř celý do slušného stoupání, který vítězka postupu šla přes 15 min, ale byl to jediný větší kopec na trati. Dopadli jsme následovně: D18A – 11. Petra, D16A – 15. Martina, H16A – 6. Ondra Starý
  V neděli jsme všichni startovali do již vyšlapaných pěšin, přesto se chybovalo. Výsledky: D16A - 6. Martina, D18A - 5. Petra, H16A - 7. Ondra
  Jediné, čím bychom mohli Maštalím konkurovat, bylo množství hřibů.
  Sepsala: Petra Hančová

  Cena východních Čech 2014 - bývalý důl Kateřina, Radvanice (PHK) (29. - 31. 8. 2014)
  Tradičně v poslední prázdninový víkend pozvali hradečtí pořadatelé přes 1000 závodníků do Radvanic, kde bylo centrum v prostorách bývalého dolu Kateřina s dostatkem místa pro kemp, parkoviště i shromaždiště. V pátek odpoledne se běžela krátká trať na mapě Závora a závodníky čekala nakloněná rovina s čistým lesem, hustníky a hlavně svah s velkým množstvím kamenů, skalek a terénních detailů. V sobotu se běžela klasická trať na mapě Kolčarka, na start (u Odolova) se jezdilo autobusem, cíl nejkratších tratí byl hned u startu (a zpět se jezdilo opět busem), delší tratě končily u Radvanic a z cíle je čekal tříkilometrový pochod do centra. Tratě byly hodně kopcovité, v terénu byly porostové detaily, jinak ale většinou dobře průběžný les s hustou sítí cest. Stavitel tratí závodníky rozhodně nešetřil. V neděli byla závěrečná etapa (zkrácená trať s handicapovým startem) na mapě Závora, na úvod byla opět nakloněná rovina s čistým lesem a hustníky, závěr pak byl ve svahu s velkým množstvím kamenů, skalek a terénních detailů. Povedený závěr prázdnin v atraktivním terénu (zvláště etapy na Závoře), pěkné tratě a bezproblémová organizace. Počasí také vyšlo (pršelo jen v sobotu v noci a v neděli po skončení celého programu). Výsledky: D10C - 6. Adélka Randáková, D12A – 4. Zuzka Štreglová, D12B - 3. Natálka Pilná, D21A – 4. Helča Randáková, 8. Petra Hančová, D35C – 2. Linda Fikar Stránská, D40C - 3. Alice Hančová, H10N – 7. Jan Čivrný, H12A - 3. Mates Štregl, H16B - 1. Ondra Starý, H21B – 5. Petr Štregl, H60 – 4. Jarda Farář, 6. Tomáš Štregl
  Sepsal: Pavel Čivrný

  Rumcajsovy míle - Amfiteátr pod zříceninou hradu Valečov (SJC) (16. – 17. 8. 2014)
  V atraktivních terénech v okolí Valečova čekala závodníky v pískovcových skalách pořádná porce - v sobotu před polednem krátká trať, odpoledne sprint, v neděli dopoledne krátká trať a vše završil sprint v neděli odpoledne. Tratě byly sice krátké, ale kopcovité a tradičně orientačně hodně zapeklité. Malý prostor si stavitelé tratí dobře rozdělili, tratě se moc nepřekrývaly, přesto občas byly stejné kontroly (dokonce se stejným náběhem a se stejným kódem). Průběh závodu trochu narušilo v sobotu počasí, které bylo spíš aprílové - chvíli pršelo, chvíli vylezlo sluníčko, v neděli už bylo ideálně na běhání. Jeden z dalších pěkných letošních prázdninových vícedenních závodů, ze kterého odjížděli účastníci unaveni, ale spokojeni. Do konečného výsledku se započítávaly tři nejlepší výsledky ze 4 etap (časy byly přepočteny na body, výsledek jedné etapy se škrtal): D12 – 2. Zuzka Štreglová, D21A – 7. Petra Hančová, D35 – 7. Karolína Čivrná, 10. Linda Fikar Stránská, D55 – 5. Eva Nýdrlová, H10N – 1. Jan Čivrný, H35 – 5. Petr Štregl, P – 7. Aleš Fikar, T – 1. Andrea Štreglová
  Sepsal: Pavel Čivrný

  Pěkné prázdniny v Českém ráji - Duo camp, Branžež (TUR) (23. – 24. 8. 2014)
  Tradiční dvoudenní tříetapové závody. Tentokrát v Žehrovských lesích s centrem v Kempu Duo camp na Branžeži. V sobotu byly připraveny dvě etapy. Dopoledne se běžela krátká trať. Tratě byly v úvodu postaveny ve skalnatém a velmi členitém terénu na jihu mapy Kančí zoubek, pak následoval částečně rychlý les s porostovými a erozními detaily. Odpoledne byl sprint, částečně v plošším rychlém lese se skalkami, částečně pak v členitějším terénu se skalními srázy, místy byly skalní plotny. Mapa byla ve sprintovém klíči ISSOM, jen skály byly zobrazeny klasickou černou. V neděli se běžela klasika s intervalovým startem většinou ve velmi členitém skalnatém terénu, v závěru pak byl plošší a rychlejší les s množstvím detailů, pár kontrol bylo i na tradičních vývratech v bažinách. Etapa byla pěkně postavená, orientačně a fyzicky byla náročná. Pěkné prázdniny se opět povedly. Pořadatelé vybrali terény sice dál od shromaždiště, dlouhé vzdálenosti na start a z cíle byly ale kompenzovány krásnými terény. Vyšlo počasí, déšť přišel jen v noci ze soboty na neděli. Více než tisícovka účastníků určitě odjížděla spokojena. Výsledky: D10 – 4. Adélka Randáková, D12 – 2. Zuzka Štreglová, D21E – 10. Helena Randáková, D21C – 8. Líba Pilná, H12 – 10. Matyáš Štrégl, H21B – 2. Pavel (Jelen) Wohanka, 7. Petr Štregl, HDR – 9. Šimon Fikar, T2 – 10. Aleš Fikar, T4 – 9. Andrea Štreglová
  Sepsal: Pavel Čivrný

  H.S.H. Vysočina cup 2014 (po staru "Botas") - Salavice u Třeště (SK Chrast) (18. – 20. 7. 2014)
  21. ročník 3-denních závodů H.S.H. Vysočina cup připravili pořadatelé z SK Chrast do lesního prostoru kolem vrchu Špičák (jižně od Jihlavy). Všechny tři etapy se běžely ve zvlněném až kopcovitém terénu, kde byl porostově různorodý les (jehličnatý, listnatý i smíšený) s velmi rozdílnou průběžností, místy těžší podložka (zarostlý les), místy kamenité svahy či ojedinělé shluky menších skalek. Centrem (kemp i aréna po všechny 3 dny) byla velká louka nad obcí Salavice. Na startu bylo hodně přes 1000 závodníků. V pátek se za značného vedra běžela krátká trať na mapě Malý Špičák 2014, 1:10 000. V terénu byla všehochuť porostů, skalky, kameny, nepříliš velké převýšení. Tratě byly zajímavé. V sobotu byla na pořadu klasika na mapě Popický Vrch 2014, 1:10 000. Stavitel tratí postavil delší tratě, za velkého tepla byly fyzicky dost náročné. V neděli byla zkrácená trať s handicapovým startem, na mapě Malý Špičák 2014, 1:10 000, opět za velkého vedra, tratě byly orientačně hodně náročné a díky teplu byly náročné i fyzicky. Krásné počasí (horko), pěkné terény, solidní mapa, pěkné tratě, dobrá organizace. Tradiční losování o hodinky od sponzora HSH. Pěkný prázdninový vícedenní závod. Celkové výsledky: D10 – 11. Katka Havlová, D21B – 17. Gabriela Wohanková, D21E – 14. Petra Hančová, D35B – 17. Karolína Čivrná, D40C – 3. Alice Hančová, H21B – 7. Pavel (Jelen) Wohanka, H45B – 25. Jaroslav Hanč, H50B – 12. Leoš Havel, HDR – 31. Eliška Čivrná, P1 – 1. Pavel Čivrný
  Sepsal: Pavel Čivrný

  10. kolo VČP - Bohdašín u Červeného Kostelce (SNA) (28. 6. 2014)
  Naposledy před prázdninami se závodilo v lesích severně od Bohdašína. Pořadatelé ze Startu Náchod využili mapu z klasiky loňského MSJ s názvem Švédský vrch (1:10 000), která byla velmi dobré kvality (jen místy paseky byly jinak zarostlé). Klasická trať v kopcovitém terénu se středně hustou sítí cest závodníky vůbec nešetřila, tratě byly někde hodně dlouhé, převýšení daleko větší než udávaly parametry tratí. Náročný závod. Organizačně vše klapalo, vypadalo to na déšť (pár kapek spadlo), ale počasí vydrželo. Opět další velmi pěkný a pohodový oblastní závod. Startovalo přes šest stovek závodníků. Výsledky: D10N - 1. Terka Suková, 6. Katka Hanušová, D10C - 3. Adélka Randáková, 4. Agátka Knobová, D12C - 1. Zuzka Štreglová, D12D - 1. Natálka Pilná, D16C - 4. Katka Matoušová, D21D - 8. Gabriela Wohanková, D45C - 9. Eva Nýdrlová, D45D - 5. Hana Vlachová, H10N - 6. Honzík Čivrný, 9. Filip Hanuš, H16C - 1. Ondra Starý, H21C - 3. Afťa Polák, 7. Petr Hanč (DOB), H55C - 1. Jindra Knobloch, 5. Jarda Farář, H65C - 3. Bohouš Zemánek, T - 3. Andrea Štreglová
  Sepsal: Pavel Čivrný

  Mistrovství a Veteraniáda ČR na krátké trati - Teplice nad Metují (ASU) (21. – 22. 6. 2014)
  V sobotním semifinále měl šampionát centrum přímo v Teplicích, v areálu Metuje. Mapu „Sklad sýrů“ mapoval Tomáš Leštínský. Stavitelé tratí postavili tratě v kopcovitém a členitém terénu, kde byly skály a kameny, s hodně různou průběžností a průhledností. V lese to bylo pěkné, organizačně to klapalo, počasí vydrželo bez deště - velmi pěkné semifinálové dopoledne.
  Nedělní finálový závod měl centrum na louce u silnice Teplice–Adršpach, kde diváci mohli na velkoplošné obrazovce sledovat i boje v lese. Tratě byly postaveny na mapě „Ježek na žábě“, kterou mapoval Tomáš Leštínský. Terén byl velmi kopcovitý a členitý, plný skal a kamenů, část prostoru bylo velmi členité skalní město. Les byl většinou dobře průběžný, místy ale byla snížená viditelnost. Šampionát se podle ohlasů vydařil. V lese to bylo nádherné (ve finálovém skalním městě až extrémně orientačně náročné), kvalitní mapa (byť v sobotu se debatovalo o způsobu generalizace a v neděli o čitelnosti ve skalách), pěkná stavba tratí, organizace klapala, 1500 závodníků, počasí vydrželo až na zanedbatelné přeháňky bez deště.
  Výsledky sobota: D16C – 6. Martina Waňková, D18A – 3. Petra Hančová, D55 – 7. Eva Nýdrlová, H35 – 1. Afťa Polák, H65 – 2. Jindra Knobloch, H75 – 5. Bohouš Zemánek
  Výsledky neděle: D16A – 6. Martina Waňková, D18A – 2. Petra Hančová, D55A – 7. Eva Nýdrlová, H16B – 1. Ondra Starý, H35A – 2. Afťa Polák, H45C – 3. Jarda Hanč, H60A – 10. Jarda Farář, H65A – 1. Jindra Knobloch, H75A – 6. Bohouš Zemánek
  Sepsal: Pavel Čivrný

  ČP v MTBO, 7. a 8. závod – Svratouch (14. - 15. 6. 2014)
  O víkendu 14. - 15. 6. 2014 se konaly ve Svratouchu další závody Českého poháru MTBO, v sobotu jediný letošní freeorder a v neděli middle. Centrum závodu bylo v areálu RS DDM Hlinsko nad Svratouchem. Závodu se zúčastnilo celkem 320 příznivců MTBO, včetně 5 závodníků z Vrchlabí. V sobotu byl na programu závod s volným pořadím kontrol, který ihned po startu klade na závodníky nejtěžší úkol – vybrat ideální trasu pro sběr kontrol. Nejlépe z našeho oddílu se s nástrahami tratě vypořádal Jelen v kategorii M21A 3. místo, Bára Pilná ve W17 2. místo (v kategorii startovaly dvě závodnice). V nedělním závodě v middlu bylo poměrně složité vyznat se ve změti lépe i hůře viditelných pěšin, zvláště v listnaté části lesa. Výsledkově se nám tolik nedařilo jako v sobotu. Nejlépe dopadla Bára Pilná, v kategorii W17 obsadila 3. místo ze tří, Jelen v kategorii M21A 10. místo. V našlapané kategorii M40 Long byl Tomík Štregl na 24. místě, Gabča v kategorii W21A na 30. místě, Líba Pilná v kategorii W40 na 7. místě z osmi.
  Sepsala: Líba P.

  9. kolo VČP Kašparova chata – vých. od obce České Petrovice (ZAM) (14. 6. 2014)
  Východočeský pohár pokračoval 9. kolem, které uspořádal Sokol Žamberk v Českých Petrovicích s centrem na Kašparově chatě. Závod probíhala v lese na území Polska. Mapa Červený potok III (1:10000) nebyla úplně nejlepší a mapy na startu nedali pořadatelé do mapníků. Eurodesky moc nepomohly. Pěkné tratě byly připraveny v podhorském lese (580 – 710 m n. m.), kde byl řídký podrost, místy větve z prořezu a polomů, v prostoru byla středně hustá síť cest a větší síť vodotečí a mokřin, na hodně místech byla vysoká tráva. Kombinaci náročného terénu a pěkně postavených tratí pořadatelům pokazilo počasí s řadou silných přeháněk. Hodnocení závodu od mokrých a zimou prokřehlých závodníků těsně po doběhu nebylo úplně pozitivní, ale ve výsledcích to vidět není. Startovalo necelých šest stovek závodníků, kteří byli určitě spokojeni s dalšími pěknými oblastními závody. Výsledky: D10N – 6. Terezka Suková, D10C – 6. Adélka Randáková, 9. Agátka Knobová, D12C – 5. Zuzka Štréglová, 9. Gabča Matoušová, D16C – 1. Katka Matoušová, D21C – 2. Helča Randáková, D35D – 6. Alice Hančová, D45D – 10. Hana Hančová, H12C – 2. Hubert Waněk, 6. Matyáš Štrégl, H16C – 3. Ondra Starý, H35C – 5. Petr Štrégl, H65C – 4. Bohouš Zemánek, HDR – 8. Eliška Čivrná, P – 9. Dana Kubátová.
  Sepsal: Pavel Čivrný

  ŽB-Čechy v OB 2014 (5. a 6. závod), 8. a 9. závod letního žebříčku JO mládeže a dospělých, Česko-saské dny OB SAXBO 2014 - Mníšek u Liberce – Fojtka (CHA, ZIT, ZIS) (7. - 8. 6. 2014)
  Další skupina našich závodníků si zaběhla klasickou a krátkou trať také v okolí Fojtky. Sobota (klasická trať): Mapa Červená ruka (pro kategorie H/D16 – 40 1:15 000, E = 5m; pro ostatní kategorie 1:10 000, E = 5m). Neděle (krátká trať): Mapa Zaječí důl (1:10 000, E = 5 m). Mapy na oba dny připravili Roman Horký a Petr Uher, stav duben 2014. Čekal na ně jizerskohorský terén s žulovými bloky a velkým převýšením, středně hustá síť komunikací, převážně kamenitý podklad. Výsledky sobota: D12C – 4. Zuzka Štreglová, D21B – 8. Helča Randáková, D21C – 4. Kamila Knoblochová, H12C – 1. Matyáš Štregl, H65B – 2. Jindra Knobloch, H75B – 5. Bohouš Zemánek. Výsledky neděle: D12C – 2. Zuzka Štreglová, D21B – 2. Helča Randáková, H12C – 10. Matyáš Štregl, H21D – 4. Jiří Cupák, H35B – 10. Petr Štregl, H60B – 8. Jarda Farář, H65B – 1. Jindra Knobloch, H75B – 3. Bohouš Zemánek.
  Sepsal: Pavel Čivrný

  ČP, INOV-8 CUP - ŽA, ŽB-Morava, OŽ - Věcov, Odranec (TBM) (7. - 8. 6. 2014)
  Skupina našich závodníků si zaběhla klasickou a krátkou trať v okolí Odrance. Sobota (klasická trať): Mapa Kopeček 822 (pro kategorie H/D 16-40, 1:15 000, e=5 m) a Kopeček 822 – Sever (pro ostatní kategorie 1: 10 000). Neděle (krátká trať): Mapa Křišťálová studánka (1 : 10 000, e=5 m). Mapy na oba dny připravil Petr Mareček, stav květen 2014. Čekal na ně fyzicky náročný terén s typickou vysočinskou podložkou, porostově rozmanitý od dobře průběžného až po rozsáhlé pasáže se sníženou viditelností i průběžností, středně hustá síť komunikací, mírně svažitý v nadmořské výšce 650 – 822 m n. m., v nižších partiích vodoteče a podmáčené oblasti. Výsledky sobota: D18A – 7. Petra Hančová. Výsledky neděle: D16A – 9. Martina Waňková, H12C – 8. Hubert Waněk, H20A – 7. Adam Waněk (v dresu LPU).
  Sepsal: Pavel Čivrný

  5. a 6. závod ČP v MTBO - Kunějovské samoty (ZUP) (31. 5. - 1. 6. 2014)
  V Kunějovských samotách u Jindřichova Hradce pokračoval pohár MTBO dalšími dvěma závody. V sobotu se jel middle, les byl po přechozích deštích značně podmáčený a některé cesty byly těžce sjízdné. Ačkoliv by měl být middle charakteristický převážně krátkými postupy, bylo výhodnější volit delší varianty po pevnějších cestách. Nejlepší výsledek mohl zajet Honza Charvát, který kvůli špatně oražené kontrole přišel o vítězství v H20. V kategorii M40S Roman Charvát nenašel soupeře (byl tam sám) a zvítězil. Tomáš Štregl dojel v prestižní kategorii veteránských eliťáků (M40L) na solidním 14. místě a Gabča úplně stejně, jen v kategorii D21A. Netradičně nedělní klasika (long) přinesla vrchlabským závodníkům více štěstí, i když vrchlabskou naději Honzu Charváta zradila řídítka, která Jenda asi vůbec nešetřil. Klasifikace trati byla v souladu s charakteristikou, tedy dlouhé postupy s více možnostmi volby. Technicky náročný terén zvládl Pavel Jelen Wohanka ve své kategorii M21A jako devátý, což považuje letos za své maximum, vzhledem k tomu, že ještě nic nenatrénoval. Tomáš Štregl si oproti sobotě lehce pohoršil, dojel na 19. místě a Gábina dojela patnáctá. Roman Charvát opět nenašel soupeře a zvítězil (M40S). Již takto dobrý pocit z výsledků následně cestou domů doladila koupě na benzinové pumpě stáčeného Jindřichohradeckého rumu.
  Sepsal: Jelen

  Mistrovství oblasti a Veteraniáda na klasické trati - Lužany (SJC) (31. 5. 2014)
  Kemp v Lužanech byl zázemím pro OM na klasice, běželo se na mapě Zámecký les, na start to bylo hrozně daleko, ale naštěstí děti až do HD12 startovaly ze shromaždiště (za "odměnu" šly např. HDRka více než půlku tratě kopřivami, blátem a bordelem). Nejlepší výsledky: Mistryní oblasti v kat. D16 se stala Martina Waňková, Veteraniádu v kat. H35 vyhrál Afťa Polák - gratulujeme! D10N - 6. Kateřina Hanušová, D12C - 2. Zuzka Štreglová, D12D - 3. Natálka Pilná, D16C - 5. Katka Matoušová, D21A - 3. Helča Randáková, H12C - 4. Mates Štregl, 5. Bertík Waněk, H16C - 6. Ondra Starý, H40C - 3. Petr Štregl, H60C - 6. Jindra Knobloch.
  4. a 5. kolo ČPŠ a ČL klubů, sprint (ČP, INOV-8 CUP - ŽA 2014), Vyzývací pohár žactva 2014 - Mikuleč, Česká Třebová (LPU, KUO) (24. – 25. 5. 2014)
  V sobotu se začalo štafetami, v rovinatém terénu a v porostově rozmanitém, místy podmáčeném lese, na mapě Černý potok. Do bojů Vyzývacího poháru žactva byli nominováni i naši žáci - nejvíce se dařilo Zuzce Štreglové, rozbíhala vítěznou VČO štafetu v D12, výborně také běžely holky v D18: Martina Waňková, Katka Matoušová a Petra Hančová skončily těsně na 4. místě, škoda 3 vteřinek! Mates Štregl a Bertík Waněk závodili ve štafetě VČO3 v H12, Bertík byl bohužel disk. Ondra Starý běžel za PHK, jeho štafeta byla 8., Tom Kubát byl 14. v H14, finišoval ve štafetě VČO3. Sobotní odpoledne patřilo velmi rychlému sprintu v České Třebové, běželo se na mapě Javorka 1:4 000, závod nejlépe vyšel těmto: D12C - 12. Zuzka, H12C - 7. Mates, H16A - 7. Ondra, D18A - 9. Petra, D16A - 14. Martina, H35C - 7. Petr Štregl. V neděli byl terén odlišný, v části kopcovitý a s těžkou podložkou: štafeta se Zuzkou na posledním úseku opět vyhrála a ještě s větším náskokem, dorostenky v D18 byly na 11. místě, Mates byl 7. ve štafetě VČO2 v H12, Bertík hned za ním na 8. místě za VČO3, Tom byl s týmem VČO3 na 16. místě v H14, Ondra za PHK si polepšil o 2 místa na 6. příčku v H18. V konečném pořadí Vyzývacího poháru VČ oblast suverénně zvítězila.
  Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A 2014 a žebříček B-Čechy, Rokytá (TUR) (17. – 18. 5. 2014)
  V sobotu klasická trať na mapě Jabloneček (pro kategorie H/D 16-40 1 : 15 000, e=5 m; pro ostatní kategorie 1: 10 000). V neděli krátká trať na mapě Jabloneček - Orlí (1 : 10 000, e=5 m). Mapy na oba dny připravil tým pod vedením Jana Picka, stav duben 2014. Závodilo se v terénu, ve kterém byla částečně hluboká údolí, bukové svahy, částečně byl rovinatý velmi rychlý, většinou dobře průběžný, se středně hustou sítí cest, s rozptýlenými hustníky, pozůstatky po vojenské činnosti, mís ty se skalkami v prostoru, který nebyl nikdy dříve využit pro závod v orientačním běhu. Běželo 1 700 závodníků. V lese to podle hodnocení bylo hezké (v sobotu to ve svazích hodně klouzalo), terén překvapivě pěkný a zajímavý, mapa velmi solidní, tratě také pěkné.
  Výsledky sobota: D10C – 6. Agátka Knobová, D18A – 10. Péťa Hančová, D21A – 4. Helča Randáková, D21C – 7. Gabriela Wohanková, H12C – 6. Hubert Waněk, H16A – 10. Ondra Starý, H35B – 1. Vlastimil (Afťa) Polák, H60B – 7. Jarda Farář, 10. Tomáš Štrégl, H65B – 3. Jindra Knobloch, H75B – 5. Bohumil Zemánek
  Výsledky neděle: D10C – 8. Adélka Randáková, D12C – 4. Zuzka Štréglová, D18A – 7. Péťa Hančová, D21A – 4. Helena Randáková, D21C – 6. Gabriela Wohanková, H12C – 3. Matyáš Štrégl, H16A – 8. Ondra Starý, H21C – 3. Pavel (Jelen) Wohanka, H35B – 8. Petr Štrégl, H50B – 6. Leoš Havel, H65B – 3. Jindřich Knobloch.
  Sepsal: Pavel Čivrný

  Žebříček B - Čechy 2014 (1. a 2. závod), Český pohár veteránů 2014, Závod Rankingu 2014 s koeficientem 1,04, Závod Ligy Vysočiny, Přebor Jihočeské oblasti na krátké trati, Veřejný závod v orientačním běhu, Staré Město pod Landštejnem (SJH) (10. – 11. 5. 2014)
  V lese v oblasti České Kanady, 450 - 702 m n.m., porostově pestrém, se střední až vyšší hustotou komunikací, v členitém terénu místy s kameny a skalkami se běžel v sobotu závod na klasické trati: mapa Čihadlo, 1:15 000 pro kategorie DH16-40, ostatní 1:10 000, e 5m, stav 04/2014, mapoval Jan Beneš a v neděli závod na krátké trati: mapa Nový Stálkov, 1:10 000, e 5m, stav 04/2014, mapoval Jan Beneš. Výsledky našich závodníků v obou závodech jsou velmi podobné.
  Sobota klasika bez deště: D12C – 1. Zuzka Štréglová, D55B – 7. Eva Nýdrlová, H12C – 6. Matyáš Štrégl, H35B – 4. Petr Štrégl, H60B – 4. Jarda Farář, H60B – 12. Tomáš Štrégl, H65B – 1. Jindra Knobloch, H75B – 3. Bohouš Zemánek
  Neděle krátká s deštěm: D12C – 1. Zuzka Štréglová, D55B – 7. Eva Nýdrlová, H12C – 6. Matyáš Štrégl, H35B – 4. Petr Štrégl, H60B – 5. Jarda Farář, H60B – 13. Tomáš Štrégl, H65B – 10. Jindra Knobloch, H75B – 3. Bohouš Zemánek.
  Sepsal: Pavel Čivrný

  Mistrovství ČR ve sprintu, Veteraniáda ČR ve sprintu, Český pohár v orientačním běhu 2014 (1. závod), INOV-8 CUP – žebříček A v orientačním běhu 2014 (1. závod), 6. závod Jihomoravské ligy, veřejný závod v orientačním běhu, Znojmo (ZBM) (8. 5. 2014)
  V centru města Znojma (zástavba, široké ulice, úzké uličky, průchody, schody, parky) s běžeckým podkladem – 90 % zpevněný povrch a 10 % nezpevněný povrch a na mapě Znojmo, 1 : 4 000, ekvidistance 2,5 m, kterou mapovali Zdeněk Rajnošek a Jakub Zimmermann, stav duben 2014, mapový klíč ISSOM 2007 se čtveřice vrchlabských závodníků zúčastnila sprintu s těmito výsledky: D16 – 12. Martina Waňková, H14C – 9. Matěj Tryzna, H16 – 6. Ondra Starý a H45C – 34. Pavel Tryzna
  Sepsal: Pavel Čivrný

  7. kolo VČP v Hořicích, Koupaliště Dachovy (HOR) (8. 5. 2014)
  Za slušného počasí, které vydrželo bez deště, se na mapě Soví Doly – autorů: Radka Novotného a Miroslava Nožičky, kterou na jaře 2014 zrevidoval Viktor Kolář běžela v kopcovitém, prostorově rozmanitém, převážně dobře průběžném terénu se středně hustou sítí komunikací klasická trať s krátkými i delšími postupy. Startovalo přes 750 závodníků (nás bylo přihlášeno 44). Organizace klapala, na start 300 m a cíl na shromaždišti s doběhem po písku. Pěkný závod a dobré výsledky. D10N – 10. Valentýnka Michlová, D10C – 3. Agátka Knobová, 6. Adélka Randáková ;, D12C – 2. Zuzka Štréglová, D12D – 5. Natálka Pilná, D16C – 2. Katka Matoušová, D21C – 1. Helča Randáková, 6. Peťa Hančová, D35D – 10. Lucie Smith, D45C – 10. Eva Nýdrlová, D45D – 4. Hana Vlachová, 9. Hana Hančová, D55C – 3. Blanka Rychlíková, H12C – 4. Hubert Waněk, 8. Matyáš Štrégl, H14C – 8. Tomáš Kubát, H35C – 1. Afťa Polák, H55C – 1. Jarda Farář, 4. Jindra Knobloch, 9. Pavel Hanč, H65C – 4. Bohouš Zemánek, T – 2. Dana Kubátová
  Sepsal: Pavel Čivrný

  6. kolo VČP v Bernarticích- lokalita Rybníček (LTU) (1. 5. 2014)
  Mapa Medvědí doupě, 1:10 000, stav 2013, mapoval Tomáš Leštínský – byla celkem solidní. Trať klasická - většina tratí se líbila a delší tratě zavítaly i do skalního masívu. Terén podhorský, kopcovitý, se střední hustotou cest, různě průběžný - místy byly divné porosty a pod nohama hodně klacků. Počasí přešlo od modré oblohy po zataženo a přeháňka chvilku po vyhlášení urychlila odjezd. Startovalo přes 700 závodníků. Organizace klapala, slabší bylo jen ozvučení při vyhlášení. Dařilo se mladším i těm zkušenějším = hezký závod. Výsledky: D10C – 8. Agátka Knobová, D12C – 1. Zuzka Štréglová, D12D – 3. Natálka Pilná, D16C – 2. Martina Waňková, D21A – 3. Helča Randáková, D21C – 2. Péťa Hančová, D45D – 4. Hana Hančová, 9. Hana Vlachová, H12C – 7. Matyáš Št régl, H14C – 5. Tomáš Kubát, H16C – 2. Ondra Starý, H21A – 9. Adam Waněk (v dresu LPU), H21C – 1. Afťa Polák, 6. Petr Hanč (v dresu DOB), H21D – 4. Ruda Kutlvašr, H55C – 2. Jindra Knobloch, 9. Tomáš Štrégl, H65C – 8. Bohouš Zemánek, HDR – 8. Viktor Knob, T – 7. Dana Kubátová
  Sepsal: Pavel Čivrný

  Mistrovství ČR a Veteraniáda ČR v nočním orientačním běhu, Daskabát (UOL) (26. 4. 2014)
  Na mapě Daskabát 2014, měřítko 1:10 000, E = 5 m, stav 3/2014, mapoval Jiří Zelinka se za pořadatelství Sportovního klubu Univerzity Palackého v Olomouci, oddílu OB ve spolupráci se Středomoravským sdružením orientačních sportů běželo Mistrovství ČR a Veteraniáda ČR v nočním orientačním běhu. Terén byl mírně členitý s hustou sítí komunikací, porostově velmi různorodý, místy s řadou terénních detailů. Náši zástupci si vedli velmi dobře: Jarda Farář v kategorii H60 (4,40 km, 85 m, 14 kontrol) obsadil velmi pěkné 5. místo, Ondra Starý v H16 (5.90 km, 100 m, 15 kontrol) 4. místo a Vlastimil (Afťa) Polák v H35 (8.80 km, 135 m, 21 kontrol) 5. místo.
  Sepsal: Pavel Čivrný

  5. kolo VČP ve Slatině na Zdobnicí (SRK) (26. 4. 2014)
  Hezké centrum ve svahu na louce za obcí. Tratě v terénu vysočinského charakteru se zastoupením všech typů průchodnosti porostů. Mapa Na Špičáku (1:10000, autor Josef Doležal). Čistý les, hezké tratě, dlouhé postupy, klapající organizace, polojasné počasí vydrželo bez přeháňky = pohodový závod. Startovalo 650 závodníků. Výsledky: D10C - 5. Agátka Knobová, D12C - 7. Zuzka Štréglová, D12D - 3. Natálka Pilná, D16C - 1. Martina Waňková, 3. Kateřina Matoušová, D35D - 8. Alice Hančová, D45C - 9. Eva Nýdrlová, H12C - 6. Hubert Waněk, 8. Matyáš Štrégl, H35C - 4. Petr Štrégl, H55C - 3. Jindřich Knobloch, 5. Jaroslav Farář, H65C - 8. Bohumil Zemánek
  Sepsal: Pavel Čivrný

  4. VčP, OM ve sprintu - Choceň (CHC) (12. 4. 2014)
  Čtvrtý oblasťák a zároveň sprintové mistrovství oblasti: stále sluníčko, pěkné zázemí na hřišti, zajímavý průběh areálem továrny... Některým to dokonce zlatě zacinkalo! Výsledky: Hlavní mistrovská kategorie H21A - 31. Jelen, D10C - 1. Adélka Randáková, 6. Agátka Knobová, D12C - 1. Zuzka Štreglová, D16C - 3. Martina Waňková, D21C - 1. Petra Hančová, D35D - 1. Alice Hančová, D45D - 4. Hanka Vlachová, H14C - 4. Tom Kubát, H18C - 3. Ondra Starý, H21D - 6. Ruda Kutlvašr, H40C - 3. Petr Štregl, H60C - 4. Jarda Farář.
  3. VčP, OM na krátké trati - Horní Jelení (LPU) (12. 4. 2014)
  Třetí oblasťák a zároveň mistrovství oblasti: opět sluníčko, rovinka, borovicové lesy, kde se už docela dlouho neběhalo - nejlépe to vyšlo těmto: D10N - 5. Tereza Suková, D10C - 3. Adélka Randáková, 4. Agátka Knobová, D12C - 3. Zuzka Štreglová, D16C - 6. Martina Waňková, D21C - 6. Petra Hančová, D45C - 5. Eva Nýdrlová, D45D - 3. Hana Hančová, H18C - 3. Ondra Starý, H21C - 4. Afťa Polák, H21D - 4. Ruda Kutlvašr, H40C - 4. Petr Štregl, H60C - 4. Jarda Farář, 5. Tomáš Štregl, 6. Jindra Knobloch.
  2. VčP - Světlá (TYN) (5. 4. 2014)
  Druhý oblasťák: za deště, na trati zarostlý bývalý lom... Nejlepší výsledky: D10C - 6. Adélka Randáková, D12C - 2. Zuzka Štreglová, D16C - 4. Katka Matoušová, 6. Martina Waňková, D21C - 3. Helča Randáková, D35D - 4. Alice Hančová, D45D - 1. Hanka Vlachová, 5. Hana Hančová, H21C - 5. Afťa Polák, (Adam Waněk v dresu LPU na 2. místě), H35C - 5. Petr Štregl, H65C - 3. Bohouš Zemánek.
  1. VčP - Koliba (SHK) (29. 3. 2014)
  První oblasťák na mapě z loňského juniorského MS se za slunečného počasí a v konkurenci téměř 900 závodníků podařil těmto: D10C - 4. Agátka Knobová, 6. Adélka Randáková, D12C - 2. Zuzka Štreglová, D16C - 5. Katka Matoušová, 6. Martina Waňková, D18C - 5. Petra Hančová, D21C - 6. Helča Randáková, D45D - 5. Hana Hančová, H12C - 5. Mates Štregl, H14C - 5. Tom Kubát, H21C - 5. Afťa Polák.
  Jarní pohár - Vysoká nad Labem (22. 3. 2014)
  Jarní dlouhou trať nejlépe zaběhli: D12 - 4. Zuzka Štreglová, D21D - 5. Martina Waňková, D45 - 6. Eva Nýdrlová, H12 - 7. Mates Štregl, H21D - 7. Ondra Starý, H35 - 7. Petr Štregl, H55 - 6. Jindra Knobloch.
  Jarní skály - Kost (15. 3. 2014)
  Pěkné teplé počasí, které bylo přes týden, bohužel na víkend nevydrželo, a tak se první jarní proběhnutí v Českém ráji konalo za větru a deště. Klasická trať kolem hradu Kost se nejlépe vydařila těmto: D10 - 4. Adélka Randáková, 8. Agátka Knobová, D12 - 1. Zuzka Štreglová, 9. Bětka Randáková, D21B - 1. Helča Randáková, D21C - 3. Katka Matoušová, 4. Martina Waňková, 8. Karolína Čivrná, D55 - 10. Hana Hančová, H21B - 3. Afťa Polák, H35 - 7. Petr Štregl.

  Rok 2013 naleznete zde.

  Rok 2012 naleznete zde.

  Rok 2010 - 2011 naleznete zde.

  Rok 2009 naleznete zde.

  Tréninky

  ŽÁCI, DOROST

  Úterý (10. 2.)

  sraz v 17:00 hod. - ZŠ Nám. Míru


  PŘÍPRAVKA

  Úterý (10. 2.)

  sraz v 16:00 hod. u ZŠ Nám. Míru


  BASKET

  Středa (11. 2.)

  od 18 hod. v těl. ZŠ nám. Míru
  Zprávy: