• Novinky
 • Fotogalerie
 • Přihlášky
 • Pořádáme
 • Tréninky
 • Závody
 • Kontakt
 • Oddíl orientačních sportů
  TJ Spartak Vrchlabí

  Oddíl orientačních sportů TJ Spartak Vrchlabí

  Úterní mapové tréninky přihlašujte přes náš přihláškový systém!! Podkrkonošská liga přes ORIS.

  2016  Velikonoční soustředění - Břízky
  Poslední změny v přihlášce přijímáme do 2. 4. Od tohoto data se soustředění platí celé!! Seznam a pokyny na akci byly odeslány e-mailem.
  Sepsal: Ruda


  Úterní mapové tréninky
  Úterní mapové tréninky se přihlašují v našem přihláškovém systému. V případě, že nebudete přihlášeni, není zajištěn odvoz ani vytisknutá mapa. Podkrkonošská liga (PLŽ) se přihlašuje přes ORIS.
  Sepsal: Ruda


  LOB – Vrbno pod Pradědem – Praděd (25.-26. 2. 2017)

  Poslední dvojzávod v LOBech se po přesunutí z Nové Vsi uskutečnil v okolí Pradědu, pořádaný byl oddílem SK Vrbno pod Pradědem. Již v pátek večer se naše osmičlenná výprava vydala směrem na Praděd. Naše zázemí bylo na chatě Sabinka v osadě Ovčárna. Centrum závodu bylo na Sporthotelu Kurzovní. V sobotu odpoledne na nás čekalo MČR na klasické trati. Po začátečních kratších postupech čekal starší kategorie dlouhý sjezd na Švýcárnu a po pár kontrolách se jelo opět k Pradědu. Aby se nezapřelo, že jsme z hor, máme několik medailí: Áďa Randáková 2. D14, v D21 vyhrála Helča Randáková a Petra Hančová byla 2., Maty Štregl byl 1. v H14 a Kuba Procinger byl 4. ve stejné kategorii, v H17 byl Jarda Mejsnar 9. a Honza Procinger 12., v H35 nám jedinou veteránskou medaili přivezl Péťa Štregl který skončil 2. To bylo k sobotě a teď k neděli. V neděli byla na pořadu krátká trať, která uzavírala letošní Český pohár. Závod byl velice náročný jak na mapu, tak na fyzičku. Nejvíce se chybovalo v čárkách, kde bylo hodně stop z předešlého dne a které nebyly v mapě. Ale my jsme se s tím popasovali na výbornou a zde jsou výsledky: Áďa Randáková napravila chyby ze soboty a dojela si pro 1. místo v D14, v D21 byla tentokrát 1. Petra Hančová a Helča Randáková byla 2., v H14 byl jako v předchozím závodě 1. Maty Štregl, Kubovi Procingerovi závod nevyšel a skončil 9. také v H14, v H17 se Jarda Mejsnar pohoršil na 11. a Honza Procinger byl stejně jako na klasice 12., jediný veterán Péťa Štregl v H35 byl DISK neoražením 8. kontroly. Takové byly poslední LOBy v této sezóně. Závody jsme si všichni užili a někteří říkali, že to byly letos nejhezčí LOBy.
  Sepsal: Maty Štregl


  Přihlášky (konec února)

  I když to venku nevypadá, letní sezona OB se blíží. Proto upozorňuji na tyto přihláškové termíny:
  - registrace OB do 20. 2.
  - registrace MTBO do 20. 2.
  - velikonoční soustředění do 10. 3.
  - letní soustředění - zde se můžete ještě přidat, přihláška je otevřena do 17. 4.
  - zájem o overaly do 20. 3.
  Všechny přihlášky jsou přes náš přihláškový systém.
  Sepsal: Ruda


  LOB - Klingenthal - Mühlleithen (21.-22. 1. 2017)

  Letošní první loby uspořádal klub 33D USV, TU Dresden o víkendu 21.-22. 1. 2017 v Krušných horách těsně za hranicemi v Klingenthalu. Díky letošní sněhové nadílce a krásnému a mrazivému počasí se závody vydařily. Nejprve se jel v sobotu dopoledne sprint, zařazen do evropského poháru, následoval odpoledne závod MČR štafet a v neděli krásný víkend pokračoval náročnou klasikou. Do těchto vzdálených terénů se vydala menší skupinka našich závodníků, ale výsledky převyšovala jiné větší oddíly. Největším problémem však nebylo domapovat správně do cíle závodu, ale dohledat a následně autem vyjet až k chatě U Kaple, kde jsme byli ubytováni (cca 15 minut od centra závodů, ale kilometr do prudkého zasněženého kopce). Zde jsou naše výsledky: Sprint - D21: 2. Petra Hančová a 3. (3 vteřiny za ní) Helča Randáková, H21: 4. Ondra Starý (výborně se popasoval s elitními závodníky a na 3. místo měl jen 6 vteřin!), Štafety – D18: 2. místo - Adélka a Bětka Randákovy a Zuzka Štreglová, D21: 1. místo štafeta - Petra Hančová, Lucka Jebavá a Helča Randáková, H18: 5. místo - Kuba Procinger, Jarda Mejsnar a Maty Štregl. Klasika – D14: 2. místo Aduš Randáková, DE: 2. místo Petra Hančová, 3. místo Helča Randáková, H14: 1. místo Maty Štregl, 6. místo Kuba Procinger, H20: 1. místo Ondra Starý. Všem blahopřejeme!!! Ještě jednou děkuji Lucce Jebavé, která na poslední chvíli zastoupila nemocnou Káťu Matoušovou, umožnila tak získat zlatou medaili pro vrchlabské závodnice :-).
  Sepsala: Helča


  Kufrování s Krakonošem (27. 11.)

  Děkujeme všem závodníkům, kteří přes nepřízeň počasí dorazili na Kufrování. Současně se omlouváme, že jsme na déšť včas nezareagovali. Mezi prvními dobíhaly děti nejen s rozmočenou mapou, ale i s pláčem. Ještě že měla BILLA otevřeno, a tak mohly vyrazit na trať ještě jednou a s mapou ve folii. Podcenili jsme také výběr psacích potřeb, takže některé průkazky byly zcela nečitelné. Příští rok si dáme pozor, aby se nám toto nestalo. Velký dík všem zúčastněným a za rok určitě dorazte!
  Sepsala: Eva
  Výsledky naleznete zde. Fotky zde.  Kufrování s Krakonošem (27. 11.)

  Blíží se Vánoce - pohoda, klid, cukroví, kapr, pohádky... Ale taky termín Kufrování s Krakonošem: 27. 12. 2016 od 13 hod. na T. G. Masaryka. Sejdeme se 7.12.2016 v 19:30 hod. v TTC, abychom se domluvili na pořádání. Na pořádání zveme tímto hlavně naši mládež. Určitě jste schopni tento známý závod zorganizovat a my bychom vám rádi předali naše zkušenosti. Máte jistě spoustu nových nápadů, jak tento závod oživit! Těšíme se! Pokyny naleznete zde.
  Sepsala: Eva


  Packá bouda (15. - 18. 12.)

  Pokyny naleznete zde, seznam přihlášených zde.


  Běh na Žalý (20. 11.)

  Výsledky naleznet zde.


  Přebor VRL 2016 a závěrečné kolo VčP u Kutné Hory (5. 11.)

  Poslední závod sezóny patřil tradičnímu boji o titul přeborníka Vrchlabí. Pořádající Hradečáci postavili tratě na malém prostoru poblíž Kutné Hory v malinké obci Kaňk. Dříve se v dolech v Kutné Hoře těžilo stříbro. Horníci si oblékali perkytle (hornické haleny se skřítkovskou kapucí) a byli vybaveni svítilnou a hornickým kladivem. V domnění, že splyneme s davem, jsme toto oblečení zvolili. Jakmile jsme jako permoníci vystupovali z klubového autobusu, hned jsme se cítili jako doma, alespoň mezi sebou. Chlapi byli vyzbrojeni těžkými krumpáči a jejich něžné protějšky malými lucernami. Na shromaždišti jsme si postavili úkryt před chladem a deštěm, občerstvili jsme se a hrr do lesa. Místní les byl velmi pestrý a hustě protkaný cestami, které někteří na mapě hledali marně. Všichni se dostali úspěšně do cíle, až na výjimky. A kdo nakonec ovládl letošní přebor? Cestou na závody padalo mnoho roztodivných tipů na „vrchlabáckou bednu“. I přes odvážné tipy bodovala klasika. Vyhrál Afťa, druhý byl Péťa Štréglů a třetí Hančik. Přebornicí klubu se stala pátá Káťa Matoušová. A protože dopolední běžecká šichta byla opravdu náročná, do žádných větších akcí jsme se odpoledne nepouštěli. Doufám, že se příští rok najde ještě více odvážlivců v našem klubu, kteří se nebudou bát se utkat s náročnou vrchlabskou tratí. Co se týče posledního kola VčP, tady jsou nejúspěšnější: D10N - 4. Pája Kutlvašrová; D12C - 3. Káťa Hanušová, 4. Adélka Randáková; D21C - 4. Helča Randáková; H16C - 3. Maty Štrégl. Všichni jsme si závěrečné závody užili a už se těšíme na další závodní sezónu 2017. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z akce.
  Sepsal: Dan H.


  16. kolo VčP - Babí (22. 10.)

  A už se to chýlí ke konci - předposlední závody nám uspořádali Trutnováci, z druhé strany lesa, v kterém jsme závodili na jaře. Náročné to bylo, zima jako na horách (taky skoro jo), mlha, vlhko, kopce, podrost - ale moc pěkné. Na shrómu nám udělaly radost barely s ohněm - ale na rozhlednu to tentokrát fakt nebylo, snad příště. Nejlépe to zvládli: D10N - 1. Markétka , 5. Eliška , D12C - 1. Adélka, 2. Agátka, 3. Katka, D18C - 3. Katka M., D35C - 4. Vlaďka Kutlvašrová, D55C - 5. Eva Nýdrlová, H12D - 3. Matěj H., H14C - 6. Mates Š.
  Sepsala: Vlaďka


  15. kolo VčP - Dvořisko (16. 10.)

  V neděli jsme netradičně běhali také, v lese u nedalekého Dvořiska. Někteří ovšem zvolili jiné závody a tak nás bylo méně. Teplo moc nebylo, ale sluníčko chvílemi prokouklo skrz mraky. Terén opět rovinatý, jen na vzdáleném konci mapy kopec Chlum, kam se delší tratě podívaly, a jinak zase různorodé porosty, rýhy, jámy, výrazné stromy. V závěru se podbíhala silnice a doběh byl přes soukromou pastvinu - tam se soutěžilo o nejlepší čas. Ve výsledkové listině opět některá jména nahoře: D10N - 1. Markétka Hanušová, D12C - 3. Katka Hanušová, 5. Agátka Knobová, D35C - 3. Vlaďka Kutlvašrová, H16C - 2. Jakub Dostál.
  Sepsala: Vlaďka


  14. kolo VčP - Kozodry (15. 10.)

  Vlivem různých okolností a souhrou šťastných náhod se 14. kolo VČP (15. 10. Kozodry - Vamberk) stalo mým prvním závodem, který jsem, po několikaleté teoretické přípravě, běžel sám. Vyzbrojen čipem a odhodláním, vyrazil jsem na „péčka“. Les byl, přesně dle popisu, rovinatý s různou (pro mě spíš horší) průběžností a hustou sítí cest, která mě často mátla. V pokynech psali o množství terénních útvarů. Když jsem je viděl na vlastní oči, napadlo mě rozšířit názvosloví orientačního běhu: vedle jámy by mohla být i jamka či ďolíček, stejně tak u rýhy by mohla přibýt pidirýha. A výrazné stromy by měly být značeny něčím výrazným. Každopádně jsem, za příjemného podzimního počasí, doběhl do cíle (za což děkuji i jedné paní ze Žamberka, se kterou jsem pár kontrol konzultoval). Ve výsledkové listině jsem sice ve spodních liniích, ale vrchlabská jména se objevují i v jejích horních patrech: Eliška Čivrná (3., D10N), Markéta Hanušová (6., D10N), Agáta Knobová (2., D12C), Adéla Randáková (5., D12C), Helena Randáková (6., D21C), Vlaďka Kutlvašrová (5., D35C) a Jakub Dostál (3., H16C).
  Sepsal: Tibor


  12. a 13. kolo VčP - Horní Javoří a Horní Branná (24. 9. a 8. 10.)

  Ještě aspoň krátké ohlédnutí za dvěma krásnými závody v Podrkonoší, co zorganizovali kolegové z NPA a JIL - bohužel nikdo nic nenapsal :-( V Horním Javoří bylo krásně, pěkný podzimní les, jako vždy náročné tratě, kde se jako vždy chybovalo, dezinfekce tekla proudem, Brouček taky, akorát na jídlo byla fronta. Nejlepší výsledky: D10N - 1. Markétka , D12C - 2. Adélka, 3. Agátka, D21C - 4. Helča, D45D - 4. Hanka Vlachová, D55C - 5. Eva Nýdrlová.
  Na Javorku bylo proti předpovědi taky krásně, sluníčko, někteří už bojovali o placky na MČR ve štafetách, ale kdo se vypravil do Branné, nelitoval: pěkné proběhnutí, rychlý závod, malebná zákoutí kolem martinických rybníků, prostě paráda. Nejlepší výsledky: D10N - 2. Markétka , 6. Eliška, D12C - 2. Adélka, 3. Agátka, 5. Katka, D18C - 1. Katka M., D21C - 1. Helča (před paní Novákovou...), D35C - 3. Vlaďka Kutlvašrová, H16C - 4. Kuba.
  Sepsala: Vlaďka


  Mistrovství ČR na klasice - Pustá Rybná (1. - 2. 10.)

  V sobotu se běžela na Vysočině kvalifikace MČR na klasice, která byla poměrně rychlá a běžecká. Ze závodníků našeho oddílu se do A – finále dostali Katka Matoušová, Jarda Farář, Jindřich Knobloch a odchovankyně/členka LOB oddílu Petra Hančová. Ostatní si vyběhli B – finále. Počasí organizátorům i závodníkům přálo, neboť bylo polojasno a teplo s tím, že před nedělním finále pršelo, ale zůstalo teplo. Terén a mapa umožňovaly několik možností volby na dlouhých postupech. Hustá síť cest dovolila hodně obíhat, takže se ukázalo, kdo má rychlé nohy a v daný den mu to pěkně běhá. Skalní útvary tvořily zakázaný prostor, takže do nich orientační běžci nahlédli jen pěkně z dálky. Nedělní finále se obešlo bez výrazných překvapení. Jen v ženách se výsledkově propadla hlavní favoritka. Tratě na vyschlé podložce opět rychlé a běžecké s tím, že se závodníci občas trápili tu a tam dohledávkou. Katka Matoušová v kat. D18A doběhla devátá a Petra Hančová v kat. D20A vyběhla stříbrnou medaili (její poslední v juniorkách). Ostatní výsledky: V A – finále se umístili v kat. H65A Jarda Farář na 10. místě a Jindřich Knobloch na 14. místě a v B – finále se umístila Alice Hančová v kat. D45B na 9. místě, v kat. H18B Ondra Starý na 2. místě, v kat. H45B Jarda Hanč na 34. místě, v kat. H50B Pavel Čivrný na 30. místě. Na závěr zbývá dodat, že v sobotu si kat. T3 prošla i Kája Hančová s doprovodem.
  Sepsal: Jarda H.


  Soustředění Svatá Kateřina (30. 9. - 2. 10.)

  Naši nejmenší se soustředili na tradičním místě na Svaté Kateřině. Páteční podvečer jsme strávili hrami. Sobotní den začal rozcvičkou pod vedením Matese, následovala snídaně a první trénink. Fáborkovaná trať, kde někteří měli zakreslit správné kontroly, menší jenom proběhnout trať a orazit všechny kontroly. Po obědě polední klid a následoval scorelauf. Stavitelé trati (Naty a Mates) postavili 20 kontrol v okolí Slučích kamenů, limit byl 60 minut. Výsledky naleznete zde. Cestou zpátky vlečení dřeva na večerní oheň, který vzplanul po večeři. A vrchol soustředění: noční bojovka po svíčkách okolo rybníka, absolvovali ji všichni. Po nádherné sobotě jsme se probudili do mokré neděle. Ráno rozcvička pod vedením Naty a následoval závod, který měl tři kategorie. 1. nejmenší po fáborkách, 2. po fáborkách a razit správné kontroly a 3. bez fáborků. Závěrečné štafety měly i plaveckou vložku. Soustředění se vydařilo a dík patří hlavně našemu dorostu, který pomohl s pořádáním (roznášel fáborky a kontroly, navrhoval tratě a připravil noční bojovku), jmenovitě: Mates, Naty, Zuzka, Jakub a Lucka. Fotky zde.
  Sepsal: Ruda


  Český pohár štafet, Česká liga klubů, mistrovství oblasti štafet - Košíkov (17. - 18. 9.)

  O víkendu 17. a 18. září se v Brně konal Český pohár štafet, Česká liga klubů a mistrovství oblasti štafet. Na štafety do Košíkova vyrazila společně s východočeskými závodníky i malá skupinka našich mládežníků. Brzké ranní vstávání ani dlouhá cesta se naštěstí neodrazily na jejich výkonu. Vrchlabská štafeta ve složení Agáta K., Adéla R. a Kačka H. doběhla v oblastním mistrovství štafet na 1. místě v D12, Matyáš Š. spolu se zástupcem Hořic a Studence taktéž na 1. místě v H14. Protože všichni zvládli útoky vos a sršňů, mohli nastoupit za oblast i v neděli. Štafety se trochu promíchaly, nicméně opět všichni běželi výborně. Adéla s Agátou a Míšou Metelkovou vybojovaly první místo, Kačka s děvčaty ze Studence a Hradce doběhla na druhém v D12. Kluci s Matyášem v H14 doběhli na 5. místě.
  Sepsal: Vláďa H.


  11. kolo VčP - Křížovky - Podžalí (3. 9.)

  Máme to za sebou :-). V sobotu jsme uspořádali 11. závod Východočeského poháru, v okolí Žalého se běžela klasická trať. Startovalo více než 700 závodníků. Zázemí a prostor pro shromaždiště nám poskytla škodovácká chalupa na Křížovkách a její nedaleké okolí. Novinkou letos bylo, že občerstvení pro závodníky jsme poprvé realizovali vlastními silami. Výzvu jsme zvládli na jedničku – žádné fronty a závodníkům moc chutnalo. Závod velmi prověřil fyzickou i mapovou kvalitu účastníků závodu - velké převýšení, těžká podložka, hodně voleb a těžké dohledávky. Z ohlasů, které jsem zaslechl na shromaždišti a které jsem si přečetl na stránkách monitorujících orientační běh, se závody moc líbily. Následuje několik citací: „…atraktivní terén v KRNAPu… tratě se povedly…organizačně vše klapalo…pěkné závody…“
  Všem pořadatelům děkuji za skvěle odvedenou práci a vysoké nasazení. Zároveň všechny zvu na „schůzi“ ke Kubátům (Horská 330), středa 19:30. Buřty s sebou.
  Informace o závodech naleznete zde.
  Fotky zde.
  Sepsal: ředitel závodu Petr Š.


  Cena východních Čech (PHK) (27. - 29. 9.)
  Poslední srpnový víkend patřil tradičně 3-denním závodům Cena východních Čech Pořadatelé z OK 99 Hradec Králové pozvali běžce po dvou letech znovu do Radvanic a všechny etapy se běžely na mapách Závora. Shromaždiště na louce v areálu bývalého dolu Kateřina bylo prostorné a každý si našel svoje místo pro stan. Jídla a pití bylo dostatek, sociální zázemí na obvyklé úrovni. Došlo i na slevové akce 2+1 koláček zdarma a podobné. Běžecky a orientačně náročný terén byl pro každého výzvou, se kterou se musel vyrovnat.
  V pátek byla krátká tráť na mapě Závora Přední Hradiště s kontrolami převážně ve svahu v kamenných polích a nebylo jednoduché je najít.
  V sobotu se běžela klasická trať na mapě Závora Krupná Hora a znovu to byly kontroly v kamenech.
  Nedělní etapa, zkrácená trať s handicapovým startem, rozhodla. Kamenů na mapě Závora Hradiště už bylo méně a konec všech tratí byl s kontrolami na loukách a na motokrosové trati s doběhem přímo na shromaždišti. Celkově jsme dosáhli na velmi pěkná umístění: D10N – 3. místo Eliška Čivrná, 8. místo Markétka Hanušová, D12A – 2. místo Adélka Randáková, 8. místo Agatka Knobová, 9. místo Kačka Hanušová, D14B – 4. místo Bětka Randáková, D21A – 2. místo Helča Randáková, D40C – 1. místo Karolína Čivrná, D50B – 7. místo Hanka Vlachová, D55 – 4. místo Eva Nýdrlová, H10C – 1. místo Filip Hanuš, H12B – 5. místo Jan Čivrný, H14A – 6. místo Matyáš Štrégl, H14B – 3. místo Kuba Procinger, H65 – 3. místo Jarda Farář


  Buřťák (28. 6.)
  Výsledky z razícího kolečka naleznete zde.


  Český pohár MTBO (5. a 6. kolo) - Rakousko (10. - 11. 6. 2016)
  Skupina elitních vrchlabských závodníků MTBO zavítala tentokrát do rakouského Grafenschlagu. Kromě českých a rakouských závodníků sem zavítali závodníci z různých koutů Evropy, závody totiž patřily i k WRE. Naše výprava vyrazila již v pátek odpoledne. Díky tomu jsme mohli v klidu rozbít stanový tábor a soustředit se na závodní víkend ať už degustací místního speciálního piva od včeliček, posilněním se kvalitní stravou nebo spánkem bez brzkého vstávání. V sobotu nás čekala krátká trať. Ačkoli byla mapa hustě poseta cestami, postupy byly poměrně jednoduché s minimem voleb, takže se počítala každá chybka. Krásné počasí z rána až na start bohužel nevydrželo. Krátká sprška nás ale nezaskočila a zajeli jsme skvěle: W14 - 1. Zuzka Štréglová, 3. Naty Pilná; W17 - 2. Barča Pilná; M20 - 4. Dan Hrdinka; M21A - 10. Jelen; M40 - 2. Petr Štrégl, 8. Tomík Štrégl. V neděli byla na plánu dlouhá trať. Žádný déšť nás už nemohl překvapit, protože pršelo už od rána. Při závodě se na nás dvakrát spustila průtrž mračen, takže podmínky na trati byli velmi náročné (obzvlášť pro ty, kteří jeli v pozdějších minutách). V cíli jsme ze sebe mohli vodu i bahno jenom ždímat. Ovšem i s těmito nehostinnými podmínkami jsme se skvěle poprali: W14 - 1. Zuzka Štréglová, 3. Natka Pilná; W17 - 1. Barča Pilná; M20 - 4. Dan Hrdinka; M21A - 5. Jelen; M40 - 2. Petr Štrégl, 6. Tomík Štrégl. Špatné počasí vyrovnávala skvělá nálada, v Rakousku se nám proto líbilo a už se těšíme na další bikeový víkend, tentokrát v Jabkenicích (poblíž Mladé Boleslavi).
  Sepsal: Danny H.


  10. VčP - Holovousy (11. 6. 2016)
  Na poslední jarní oblastní žebříček jsme tentokrát vyrazili do Holovous, kde pořadatelé z Jiskry Hořice dělali vše pro to, abychom odjížděli spokojení. Velmi pěkné shromaždiště s dostatečně zásobeným občerstvením, s dětským hřištěm a poblíž rybníkem, kde jsme mohli využít pohyblivý vor, zkrátka nic nechybělo. Navíc si zájemci mohli koupit upomínku - domácí medovinku i vlastní med od kamarádů Vávrů! No a jaké to bylo v lese? Tratě pěkné, les dobře průběžný, členitý a kopečky tak akorát. Trochu nám nesedělo zakreslení některých porostů a tak se i chybovalo. Kdo nezkazil jedničku, mohl si blahopřát. V mém případě spíš platilo zpomalit a mapovat až do konce. (A ne na předsběrce nechat 2,5 min na 100m postupu.) Navíc vyšlo i počasí, a tak se nám ani nechtělo domů. A zde jsou naše nejlepší výsledky: D12C – 2. Adélka Randáková, 3. Kačka Hanušová, 4. Agátka Knobová, D21C – 3. Helča Randáková, D45D – 3. Hanka Vlachová, D55C – 5. Eva Nýdrlová, H10 – 3. Lukáš Červinka, H12D – 2. Jenda Čivrný, H18C – 5. Ondra Starý, H35C – 1. Afťa Polák, H55C – 3. Jindra Knobloch, 6. Jarda Farář.
  Sepsala: Helča


  Soustředění na Sv. Kateřině (3. - 5. 6. 2016)
  Na první červnový víkend se 11členná skupinka staršího žactva a dorostenců vydala na horských kolech do Autokempu Svatá Kateřina. (Kromě nás zde utužovala kolektiv a trénovala i skupinka malých orienťáčků s Rudou.) Vyjeli jsme v pátek odpoledne a 32 km hravě zvládli a ani drobná sprška nevadila. V sobotu dopoledne jsme absolvovali delší mapový trénink a odpoledne 4 paměťové okruhy na horských kolech. Všechny chválím, nebyl to lehký terén a nikdo se neztratil :-)! Ve volném čase jsme nezaháleli a využili hřiště na turnaj v přehazované a lanové přemostění nad vodou. Velmi teplé počasí umožnilo i koupání, i když ne vždy dobrovolné, já tam byla taky, a to v triku a kraťasech. V neděli ráno jsme po sprintu ve skalkách a kamenech už jen dlouze balili a pak na kolech hurá domů. To už jsme zmokli víc, i kroupy jsme viděli. Chválím Terku a Lucku za výdrž na kole, Bětku, Dana a Natku za paměťové okruhy, Jardu a Zuzku za sprint, Dostíka za přehazku, Honzu a Kubu Procingery za sběr kontrol a hub! Nesmím zapomenout na Jindru a Líbu, DÍK za doprovod na kole, Andree a Ince DÍK za odvoz bagáže a VELKÝ DÍK maminkám – Ince a paní Mejsnarové za štrúdl a čokoládovou buchtu! A ještě je třeba dodat, že v době soustředění jsme drželi palce Adélce, Agátce a Katce H., které závodily na Vyzývacím poháru a přispěly k jasnému celkovému vítězství Vč oblasti - gratulujeme!
  OB přípravka po příjezdu na Sv. Kateřinu ihned zahájila mapovou přípravu – učení světových stran, odhad vzdálenosti, krokování 10 m a hra trojnožka. Po malé pauze na večeři, kterou si děti přivezly z domu, následovaly testy ve dvou skupinách: první se učila značky, druhá si vysvětlovala vrstevnice. Po nezbytném řádění na prolézačkách a okukování zvířat v minizoo honem do hajan. Druhý den začal rozcvičkou (hry molekuly a veverky), následovala snídaně a fáborkovaný okruh s ražením správných kontrol. Tento okruh si po přestávce (stavění domečků) děti daly v protisměru ještě jednou. Po obědě a poledním klidu následovaly krásné okruhy v okolí Slučích kamenů. Stáhnutí dřeva na večerní oheň cestou zpátky dalo zabrat všem. Došlo i na koupání v rybníce (s užovkou :-O). Po večeři přišel na řadu oheň s hrami a písničkami. A nakonec taky noční vycházka do lesa po svíčkách (všichni malí ji absolvovali sami bez baterek!) a zasloužilý hluboký spánek. Ráno byla naplánovaná rozcvička, ale protože v 7:00 ještě většina závodníčků spala, byla zrušena a někteří měli dokonce problémy stihnout snídani v 8 hod. Poslední trénink proběhl na sobotních dopoledních kontrolách, akorát bez fáborků. Ti otrlejší trať absolvovali sami, ti menší v doprovodu dospělých. Následovalo vyhodnocení a předání rodičům. Někteří ještě zůstali na krátký výlet, který byl proložený přírodní sprchou s kroupami… Což ale nikomu nevadilo a děti mají další zážitek navíc! Na úplný závěr soustředění byla pro rodiče připravena bojovka "čí jsou tydle tepláky?!", probíhá doteď...
  Sepsali: Helča a Ruda


  9. kolo VčP – Odolov (28. 5. 2016)
  V Jestřebích horách se běžela další oblastní klasika, pořádal náchodský oddíl v Odolově pro cca 700 závodníků, který se nechtělo cestovat na áčka do Jeseníků. Tratě byly namotány v kopcovitém terénu v pěkném lese kolem Kryštofovy skály, k vidění byla spousta bunkrů, ale bylo třeba se hlavně soustředit na volby postupů a vydržet až do cíle.
  A jak to zvládli vrchlabští závodníci: D10N - 4. Markéta Hanušová, D12C - 2. Adélka Randáková, 3. Katka Hanušová, 6. Agátka Knobová, D18C - 1. Katka Matoušová, D21C - 1. Helča Randáková, D35C - 2. Kája Čivrná, 5. Vlaďka Kutlvašrová, D55C - 4. Nýdrlová Eva, H10C - 1. Filip Hanuš, H12D - 4. Jeník Čivrný, H16C - 4. Kuba Dostál, H35C - 1. Afťa.
  Sepsala: Vlaďka


  Český pohár MTBO, 3. + 4. kolo - Řásná (21. - 22. 5. 2016)
  Na Vysočinu, konkrétně do Řásné, zavítal výběr vrchlabských bikerů, kde se v okolních lesích někdo bil o cenné kovy, někdo o dobré umístění, někomu stačilo dojet ve zdraví. Pro někoho to byla v Řásné premiéra, někdo se slzou v oku vzpomínal na dávno minulá milostná dobrodružství. Zázemí bylo skvělé, ubytování v centru, kde bylo vše potřebné, vše bylo blízko. V sobotu připravili pořadatelé z Jihlavy krátkou trať. Jeli jsme na mapě „Okolo Pařezáku“. Jako vždy bylo nutné pro úspěch pořádně „štípat“ a při tom udržet pozornost. Ne všem se to podařilo, i mezi vrchlabskými se našli ti, co dokonce vyjeli z mapy. Komu se naopak dařilo? M20 – 7. Dan Hrdinka; M21A – 13. Jelen; W14 – 1. Zuzka Štreglová, 2. Naty Pilná; W17 – 4. Bára Pilná; W40 – 10. Andrea Štreglová. V neděli se jela klasická trať. Z části se jelo ve stejném prostoru jako v sobotu. Tratě byly hlavně po fyzické stránce velmi náročné. Bylo vedro, většina z nás se vyšplhala až na kótu 837 m.n.m. (vrchol Javořice). Jsme z hor, tak jsme to všichni ve zdraví zvládli. A někteří i uspěli: M21C – 9. Jirka Pilný; W14 – 1. Zuzka Štreglová, 2. Naty Pilná; W17 – 2. Bára Pilná.
  Sepsal: Petr Š.


  8. kolo VčP, Mistrovství a Veteraniáda oblasti na klasické trati – Ctětínek (21. 5. 2016)
  21. května jsme vyrazili na závody do Ctětínku. Zde se konalo Mistrovství oblasti na klasické trati a současně 8. kolo Východočeského poháru. Centrem bylo místní fotbalové hřiště. Na start jsme se pěkně prošli, ale protože bylo krásně, nikomu to moc nevadilo. Posilněni cukrovou vatou nás čekal podmáčený les s vodotečemi, četné komunikace, různorodá vegetace a pozůstatky po těžbě kamene.
  A jak dopadli vrchlabští závodníci: D10N - 3. Hanušová Markéta, D12C - 1. Randáková Adéla, 5. A. Knobová, 6. K. Hanušová, D18C - 1. Matoušová Kačka, D21C - 7. H. Randáková, D35C - 6. K. Čivrná, D55C - 2. Nýdrlová Eva, H10N - 1. Červinka Lukáš, H10C - 1. Hanuš Filip, H16C - 6. J. Dostál, H40C - 3. Červinka Jirka, H60C - 1. Knobloch Jindra.
  Sepsala: M. Hanušová


  ŽB Čechy - Halouny (14. - 15. 5. 2016)
  Byla taky další béčka, pořádala Praha a já tam nebyla, tak vím akorát tolik, že v sobotu byla klasika a v neděli krátká.
  A někteří zaběhli moc dobře - sobota: D12C - 1. Randáková Adélka, D18B - 2. Matoušová Kačka, D55B - 9. Nýdrlová Eva, H20B - 5. Hrdinka Dan, H21C - 7. Hančik, H65B - 3. Knobloch Jindra, 10. Farář Jarda. Neděle: D12C - 9. Randáková Adélka, D18B - 1. Matoušová Kačka, D55B - 7. Nýdrlová Eva, D60B - 9. Hančová Hana, H14B - 9. Štregl Mates, H65B - 7. Knobloch Jindra, 10. Farář Jarda.
  Sepsala: Vlaďka


  Světový den orientačního běhu ve Vrchlabí (11. 5. 2016)
  Výsledky naleznete zde.
  Foto zde a zde.


  7. kolo VčP – Janovičky, chata Vyhlídka (7. 5. 2016)
  Malebné prostředí Javořích hor, slunečné teplé počasí, start na hřebeni přímo na hranici s Polskem, charakterem skoro horský les s nepřehlednými porosty a podrosty, nejdřív hodně dolů, pak nahoru-dolů, do cíle dolů, takže z cíle hooodně nahoru (po sjezdovce), ale pak odměna na terásce s občerstvením a kolotočem - a s výhledem na Broumovky a zbytky sněhu na Sněžce! No mákli jsme si, ale stálo to za to: D12C - 3. Hanušová Kateřina, 4. Randáková Adéla, 4. Knobová Agáta, D18C - 1. Matoušová Kateřina, D21C - 1. Randáková Helena, D35C - 2. Kutlvašrová Vlaďka, D55C - 6. Nýdrlová Eva, H10C - 4. Hanuš Filip, H14C - 6. Štregl Matyáš, H16C - 6. Dostál Jakub, H35C - 5. Kutlvašr Ruda, H55C - 4. Knobloch Jindřich.
  Sepsala: Vlaďka


  ČP, ŽA, ŽB-Čechy – Trutnov (30. 4. - 1. 5. 2016)
  Na čarodky do Trutnova! Tak to jsme museli, když jde o prestižní celorepublikové závody a máme to za rohem. A navíc bylo krásně a v lese to bylo pěkné a náročné, jak se sluší na "áčka", a na shromaždišti bylo taky moc příjemně a dalo se tam koupit kdeco. Pravda, někteří si v kopcovitém terénu troufli jen na jeden závod, ale i tak se zúčastnilo přes 30 Vrchlabáků (z celkově 1450 závodníků!). Hlavně pro mladé to byly cenné zkušenosti a přidalo se i pár pěkných výsledků.
  Sobota - klasika: D10N - 6. Eliška Čivrná, 9. Kája Hančová, D12C - 2. Agátka Knobová, 4. Káťa Hanušová, 9. Aduš Randáková, D21A - 3. Helča Randáková, D21B - 6. Lucka Jebavá, H10C - 2. Filip Hanuš, H65B - 2. Jindra Knobloch, 8. Jarda Farář.
  Neděle - krátká: D10N - 4. Eliška Čivrná, 9. Kája Hančová, D12C - 2. Aduš Randáková, 4. Agátka Knobová, 6. Káťa Hanušová, D18A - 8. Katka Matoušová, D21A - 3. Helča Randáková, D21C - 2. Erika Kičinová, D35B - 7. Vlaďka Kutlvašrová, D40B - 9. Karolína Čivrná, D55B - 8. Eva Nýdrlová, H10C - 1. Filip Hanuš, H65B - 3. Jarda Farář, 4. Jindra Knobloch, T5 - 1. Afťa Polák.
  Sepsala: Vlaďka


  6. kolo VčP, Mistrovství a Veteraniáda oblasti na krátké trati – Slatina n. Zdob. (23. 4. 2016)
  V sobotu 23. 4. pořádal SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou ve Slatině nad Zdobnicí oblastní mistrovství a veteraniádu na krátké trati VČ oblasti. Předpověď počasí naštěstí vyšla, a tak na nás občas vykouklo slunce a bylo snesitelných 13 stupňů s občasným mírným větrem. Na jedné straně parkoviště byl start, na druhé shromaždiště a cíl. Hned za ním stánky s občerstvením, odkud jsem mohl krásně pozorovat finišující závodníky. Dnes byli zpocení více než jindy (z toho laicky usuzuji, že to bylo více o běhání) a žádný z nich si na nic nestěžoval. Ani my, u stánků, jsme si nestěžovali – klobásy byly dobré, pivo taky. Z 827 závodníků bylo 43 vrchlabských (vzhledem k téměř 130 kilometrům cesty pěkné číslo). Do cíle doběhli všichni.
  Na stupně vítězů dosáhli: Adéla Randáková (1. místo, D12C), Kateřina Matoušová (3. místo, D18C), Vlaďka Kutlvašrová (1. místo, D35C), Filip Hanuš (1. místo, H10C), Dan Hrdinka (1. místo, H20C) a Jindra Knobloch (3. místo H60C).
  Sepsal: T. Hájek


  Mistrovství a Veteraniáda ČR v nočním orientačním běhu - Doksy (16. 4. 2016)
  Skoro již tradičně se pár odvážlivců vypravilo v sobotu odpoledne na 1. letošní mistrovský závod do Doks. Parametry tratí a charakter lesa slibovaly velmi rychlý závod. Na start se jelo autobusem a následně se šlo ještě kousek pěšo. Doporučení odjezdu 40 minut před startem bylo celkem nadhodnoceno, a proto si většina z nás na startu pěkně počkala. Naštěstí se vyjasnilo a bylo celkem teplo, tak čekání na startu ani moc nevadilo. V lese nás čekaly pěkné middlové tratě. Pořadatelé vybavili kontroly reflexními pásky, což orientaci zjednodušovalo, ale i přesto se daly dělat chybky. Závody byly myslím velmi povedené. Jediné, co mi vadilo, bylo použití patnáctky mapy pro kategorie nejmladších veteránů H35.
  Jak jsme dopadli: H18 - 9. Ondra Starý, H35 - 3. Afťa Polák, H40 - 8. Petr Štregl, H65 - 7. Tomáš Štregl.
  Sepsal: Afťa


  5. kolo VčP – Žampach (16. 4. 2016)
  V sobotu početná skupinka vrchlabských orienťáků vyrazila na VČ žebříček, tentokrát do vzdáleného prostoru v okolí hradu Žampach. Shromaždiště bylo přímo v areálu zámeckého parku a samotný prostor nabízel mnoho možností pro děti i dospěláky. Od prohlídky zahrady a arboreta, návštěvy koníků, průlezek až po posezení a občerstvení z bohatě zásobeného bufetu. Koláče tu měli opět nadstandardní! A samotný závod byl opravdu povedený. Náročná klasika, která prověřila fyzickou zdatnost a i mapařské dovednosti (hlavně při volbě postupů přes několik údolíček ve velmi členitém terénu) každého z nás. Navíc za teplého a slunečného počasí, které jsme opravdu nečekali. Zde jsou výsledky těch nejšikovnějších z nás:
  V D10N - 5. Kája Hančová, D12C - 2. Agáta Knobová, 4. Aduš Randáková, 5. Káťa Hanušová, D18C - 1. místo Káťa Matoušová, D21C – 2. místo Helča Randáková, D55C - 5. Eva Nýdrlová, H10N – 2. místo Lukáš Červinka, H10C – 2. Filip Hanuš, H12D - 3. Jenda Čivrný, H14C – 8. místo Matyáš Štregl, H16C – 3. místo Kuba Dostál!!! :-), :-) Za zmínku stojí i kategorie T – 5. místo Vlaďky Kutlvašrové a 7. místo orientačního teoretika Káji Randáka. Nesmím zapomenout ani na udělení 1. místa masové pomazánce od Evy. Díky, opět byla výtečná. Všem velká gratulace.
  Sepsala: Helča R.


  3. a 4. kolo VčP - Mistrovství oblasti ve sprintu - vrch Tábor, Železnice (9. 4. 2016)
  V sobotu dopoledne jsme vyrazili na 3. kolo Východočeského poháru na vrch Tábor u Lomnice nad Popelkou. Okolí Tichánkovy rozhledny si naši mladší již vyzkoušeli loni při Plži. Všichni byli připraveni na déšť, naštěstí při závodě jen kapalo a pršet začalo až kolem poledne. V lese byla spousta kamenných polí a zajímavé kamenné zídky. Jak tento terén zdolali naši závodníci?
  V D10N - 4. Kája Hančová, D12C - 2. Áďa Randáková, 3. Agáta Knobová, D35C - 5. Karolína Čivrná, D45D - 1. Hana Hančová, H10C – 3. Filip Hanuš, H12D - 3. Honza Čivrný, H21C - 4. Ondra Starý, H35C - 2. Afťa Polák, H55C – 4. Jindra Knobloch.
  Odpoledne jsme se přesunuli do Železnice na Mistrovství oblasti ve sprintu. Za drobného, ale vytrvalého deště vyběhlo skoro 50 Vrchlabáků. Dopadli následovně: D12C – 2. Agáta Knobová, D18C - 6. Kačka Matoušová, D55C - 3. Eva Nýdrlová, H10C – 3. Filip Hanuš, H12D - 2. Honza Čivrný, H18C - 1. Ondra Starý, H20C – 4. Dan Hrdinka, H50C – 6. Pavel Čivrný, H60C - 2. Jindra Knobloch, 5. Jarda Farář.
  Sepsal: Filip Hanuš


  2. kolo VčP - Bílsko u Kopidlna (2. 4. 2016)
  Za krásného slunného dopoledne jsme vyrazili na druhé kolo VčP do Bílska u Kopidlna. Převážně listnatý les s terénními detaily a sezónním podrostem přivítal víc jak padesát vrchlabských závodníků. Start i cíl byl výhodně umístěn blízko shromaždiště, v místě bylo i parkoviště. Shromaždiště se líbilo i místní zvěři, především srnkám, které si přes něj krátily cestu. A jak dopadli Vrchlabáci? D12C - 4. Kačka Hanušová, 6. Áďa Randáková, D18C - 1. Kačka Matoušová, D21C - 4. Helča Randáková, D35C - 6. Karolína Čivrná, D35D - 5. Alice Hančová, D55C - 3. Eva Nýdrlová. I přes kousnutí psem v H10C - 1. Filip Hanuš, H12D - 4. Jan Čivrný, H21C - 5. Ondra Starý, H35C - 3. Afťa Polák, H55C - 3. Jindra Knobloch, T - 6. Jarda Hanč.
  Sepsala: Káťa Hanušová


  Velikonoční soustředění - Břízky (23. 3. – 27. 3. 2016)
  Velikonoční soustředění proběhlo v krásném prostředí Sportovního areálu Břízky v Jablonci nad Nisou. Více než 46 orientačních nadšenců bylo rozděleno do dvou skupin. První – přípravka – se učila, jak se nebát v lese a zvládnout fáborkovou trať v závodním tempu. Po snídani s Moravcem následoval první trénink. Naše mladé naděje zakreslovaly kontroly na fáborkové trati do mapy. Odpoledne byla připravena hvězdice: děti mapovaly k jedné kontrole a rychle zpět. Ti nejlepší oběhli až 14 kontrol. Následovala stavba domečků a po večerní teorii zvolna do postele. Po každodenní ranní rozcvičce následovala fáborková trať s ražením správných kontrol (falešných bylo dostatek). Po poledním odpočinku následovaly okruhy přes dvě kontroly. Před večerní teorií tělocvična (lezecká stěna, trampolíny) a dohajan. Sobotní dopoledne bylo ve znamení regulérního závodu. Byly připraveny tratě HD10N a H10C, které závodníci absolvovali v krásných časech a v pohodě dorazili do cíle. Odpoledne biatlonový orieňťák – sprint. Úspěšnost střelby na prázdné plechovky dovezené našimi oddílovými lyžaři až z Norska by mohli závidět i naši biatlonoví reprezentanti, následovala dostavba domečků s hledáním nejvzácnější kuličky (zvítězila modrá). Večerní nočník (=noční OB) na 4 kontrolách všichni zvládli levou zadní, takže spánek před nedělními štafetami byl hluboký. Smíšené šestičlenné OB štafety proložené střelbou proběhly ve vysokém tempu a bylo to napínavé až do konce. Všichni nejmenší závodníci si zaslouží velkou pochvalu, běhali i stříleli s velkým nasazením.
  Ve skupině žactva a dorostu bylo 21 členů pod vedením mým a Afti. Někdy se k nám přidali i další dospělí a využili možnosti potrénovat v krásném terénu. Měli jsme celkem 9 mapových tréninků. V průběhu soustředění jsme zařadili paměťák, scorelauf, okruhy, trénink na vrstevnicové mapě, azimuťák, zařadili jsme i biatlonový orientační sprint, noční a na závěr samozřejmě i štafety, které běželi všichni členové a ve kterých kromě orientační zdatnosti a dobré mušky zvítězil i týmový duch. Skupinu musím pochválit! Nejen že bez řečí pomáhali s roznosem a sběrem kontrol, starší pomáhali méně zkušeným a mladším, ale hlavně vytvořili bezvadnou partu, se kterou jsme užili plno legrace. Malou připomínku mám k ranním rozcvičkám, vždy se našel opozdilec, a také k pořádku na některých pokojích. To však do příště doufám zlepšíme :-). Každý ze členů také obdržel sportovní deník a věřím, že ho bude pilně vyplňovat a nechávat kontrolovat po dobu celé letní sezony. Pro všechny je vyhlášená soutěž o nejlépe vedený deník, která bude vyhodnocena na Me-che-che. To bylo ke skupině. Ještě bych dodala, že se soustředění vydařilo, mně se moc líbilo. Bylo super místo a bezva parta!
  Děkujeme realizačnímu týmu: Evě za přípravu jídla, Mírovi za zásobování, Jelenovi za zařízení ubytování, Afťovi za stavbu tratí, trenérům a dalším za realizaci krásného soustředění. Později přibudou fotky (viz fotogalerie).
  Sepsali: Ruda (za přípravku), Helča (žáci a dorost)


  ME a MSJ v LOB 2016 - Obertilliach, Rakousko (29. 2. – 5. 3. 2016)
  Letošní Mistrovství Evropy dospělých a Mistrovství světa juniorů v lyžařském orientačním běhu probíhalo v rakouském biatlonovém městečku Obertilliach na přelomu února a března. Kromě biatlonové střelnice jsme si pořádně prohlédli přilehlá údolí, zazávodili v náročném terénu s né až tak hustou sítí stop a zažili konečně pořádnou zimu. Některé dny chumelilo tak hustě a vydatně, že pořadatelé posouvali startovní časy do odpoledních hodin, aby stihli upravit všechny tratě. Z našeho oddílu byli nominováni 3 závodníci. Za juniory reprezentoval Ondra Starý, juniorky Petra Hančová a za ženy Helča Randáková. Nejlépe se vedlo Petře, která se závod od závodu zlepšovala a po výborném 6. místě ve sprintu vybojovala 5. místo na middlu a završila nádherným 2. místem na longu. BLAHOPŘEJEME!!! Ondra byl bohužel oslaben po nemoci, která ho zastihla týden před odjezdem na ME, a statečně bojoval za hranicí třetí a druhé desítky ve sprintu a longu. Sám ale potvrdí, že výborný výkon podal na závěrečném večírku, na banketu. Helče se také závod od závodu dařilo lépe. Po rozmapování na sprintu (25. místo) jsem výborně sprintovala ve smíšených štafetách s Radkem Lacigou a málem jsme atakovali 10. příčku, kdybych si všimla, že mi v té rychlosti neorazila jedna kontrola (na mém 2. úseku, ze tří) = disk. Na middlu jsem bohužel zaměnila pořadí jednoho z motýlků (byl to závod s hromadným startem a aby všechny závodnice nejely za sebou, stavitel zasadil do tratě 3 dvoukřídlé motýlky a závodnice jednotlivé části absolvovaly v různém pořadí) a jela tak jeden okruh navíc a bylo z toho 32. místo. Ale to už jsem měla smůlu vyčerpanou a tak se mi díky těžšímu terénu a lehčí mapě podařilo zabojovat na longu (20 km) a dostat se na 9. příčku, mezi nejlepší elitní závodnice. Zde už rozhoduje hlavně zkušenost a vytrvalost, protože o dokonalé přípravě před ME se rozhodně u Helči mluvit nedá :-). Všichni tři vrchlabští závodníci také podali skvělý výkon ve svých štafetách a vybojovali se svými týmy: Petra v juniorkách a Ondra v juniorech 6. místa a Helča v ženách (s Hankou Hančíkovou a Kristýnou Kolínovou ) 5. místo. Závody byly celkem vydařené a až na pár drobných chyb ze strany pořadatelů mohu nejen za sebe mluvit o nádherném zážitku. Péťa zde úspěšně zakončila svoji juniorskou LOB kariéru a doufám a přeju jí, ať se jí stejně tak dobře daří i mezi dospěláky!
  Sepsala: Helča


  MČR na krátké trati + ČP na klasice v LOB – Eduard, Krušné hory (30. – 31. 1. 2016)
  Nevelká skupina vrchlabských orienťáků se vydala na 1. české loby v r. 2016 do Krušných hor. Do poslední chvíle se nevědělo, zda se závody nezruší, protože obleva pár dní před termínem závodů pořádně zamávala s nevelkou sněhovou nadílkou. Naštěstí pořadatelé nezaváhali a my jsme se mohli těšit na sobotní MČR na krátké trati a na nedělní pohárovou klasiku. Už při příjezdu do centra závodu jsme tušili, že to lehké nebude. Sněhu bylo opravdu nemnoho a vyjma samotného biatlonového stadionku a standardních tratí, kde to vypadalo výborně, se zdálo, že pořadatelé mají nadpřirozené schopnosti. (Nebo spíše namožené svalstvo od navážení a nahazování tratí.) Nicméně vše se podařilo a závody byly nad očekávání podařené a v neděli navíc obdařené malou sněhovou prašanovou nadílkou. A výsledky? Můžeme být spokojeni. Ze sobotního mistrovského závodu si odvážíme 3 zlaté medaile – D12 Adélka Randáková, D20 Petra Hančová a D21 Helča Randáková, plus 2 bronzové medaile - H20 Ondra Starý a H45 Míra Kubát. Pěkná byla i 4. místa Bětky Randákové a Matyáše Štregla v kategoriích D/H14. V neděli nás bohužel trochu pronásledovala smůla, kdy Petra Hančová místo se soupeřkami bojovala s chřipkou a Helča Randáková vyrazila tak rychle, že první okruh na longu jela nejdříve odzadu a pak teprve razila kontroly ve správném pořadí. Výborné výsledky však potvrdili v D12 Aduš Randáková - opět 1., a zlepšení zaznamenal Ondra Starý a vybojoval v H20 2. místo. Blahopřejeme!!! :-) Podrobnosti na stránkách LOB.
  Sepsala: Helča


  Světový pohár v lyžařském OB - Oberwiesenthal, Německo (25. - 27. 1. 2016)
  Na long se startovalo po dvojicích na dva nerovnocenné okruhy. Pořadatelé připravili pěkné a fyzicky velmi náročné tratě s několika zajímavými volbami, na kterých se dalo hodně vydělat, ale i ztratit. Mnoho závodníků "stříhalo" lesem v zákeřných sjezdech, kde měl výhodu každý, kdo se nebál to pustit. Někteří favorité to odnesli i modřinami na obličeji (Tove Alexandersson) nebo zlomenými lyžemi. Při otáčení mapy jsem hodně doufala, že druhý okruh bude kratší. Kratší byl téměř o 15 minut, ale i tak se v něm skrývala pro mě zásadní volba, kterou jsem nezvolila ideálně. S 15. místem jsem velmi spokojená a především překvapená. Kromě špatné volby jsem i několikrát spadla. Se sobotním middlem jsem taktéž spokojená. Především jsem se vyvarovala chyb (21. místo). Se sprintem už tak spokojená nejsem. Plynulost byla hlavním problémem a s několika chybnými volbami jsem skončila 26. (Více info na webu LOB. Petra byla na longu 2. nejlepší Češka hned za H. Hančíkovou (14.), před K. Kolínovou (16.))
  Po dni volna jsme se přesunuli do centra štafet. Sněhové podmínky po pondělní oblevě nebyly ideální: Bláto, větve, lezoucí kanály. Ve spritových štafetách jsme skončili 10. Ve štafetách v redukované;m pořadí 4.
  Sepsala: Petra H.  Rok 2015 naleznete zde.

  Rok 2014 naleznete zde.

  Rok 2013 naleznete zde.

  Rok 2012 naleznete zde.

  Rok 2010 - 2011 naleznete zde.

  Rok 2009 naleznete zde.

  Tréninky

  ŽÁCI, DOROST

  Úterý 4. 4.

  Mapový trénink

  Berlín rybník

  přihláška přes náš přihláškový systém


  PŘÍPRAVKA

  Úterý 4. 4.

  Trénink

  Tělocvična ZŠ Míru od 16:00 hod. (v případě hezkého počasí se jde ven)


  Závody

  3. a 4. kolo VČP (SRK, VAM, KOR)

  1. 4. 2017 - sobota

  Slatina nad Zdobnicí, Kostelec

  Bus v 6:30 hod. od Tyršáku (jede Zelinka)


  Soustředění

  Velikonoční soustředění

  12. 4. - 16. 4. 2017

  Odjezd v 17:00 hod. od Tyršáku


  Jarní soustředění - Sv. Kateřina

  2. 6. - 4. 6. 2017

  Přihláška přes náš přihláškový systém do 6. 5.


  Letní soustředění

  27. 8. - 31. 8. 2017

  Přihláška přes náš přihláškový systém do 17. 4.


  Zprávy: